Per parą – 70 naujų koronaviruso atvejų, daugiausia – Vilniaus apskrityje

VU Gyvybės mokslų centro laboratorija. COVID-19 mėginių tyrimas / BNS nuotr.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-09-21 11:40
Iš 70 naujų koronaviruso atvejų 35 nustatyti židiniuose, pirmadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Vilniaus apskrityje registruotas 31 atvejis, Šiaulių – 18, Kauno ir Telšių – po septynis, Panevėžio – penki. Dar po vieną atvejį vakarykštę parą patvirtinta Klaipėdos ir Marijampolės apskrityse.

Aštuoni vakarykštę parą Vilniuje registruoti atvejai siejami su šokių studija „City dance“. Vertinama, kad iš viso serga dešimt žmonių.

Taip pat Vilniuje registruoti šeši atvejai, siejami su židiniu sporto klube „Gym Plius“. Su šiuo protrūkiu dabar siejama 12 infekcijos atvejų. NVSC penktadienį organizavo nuotolinį susitikimą su sporto klubo atstovais, per jį aptarti tolesni veiksmai, siekiant užkirsti kelią koronavirusinės infekcijos plitimui.

Dar vienas atvejis sostinėje registruotas SPA centre „SPA Vilnius“ Gedimino prospekte. Užsikrėtęs asmuo dirbo su klientais. NVSC specialistai bendradarbiauja su įmonės administracija, sąlytį turėję asmenys nustatinėjami.  

Vilniaus apskrityje registruotas ir vienas su Gabijos progimnazija susijęs su atvejis. COVID-19 patvirtinta mokiniui, kuris dėl turėto sąlyčio buvo izoliacijoje. Iš viso iki šiol užsikrėtimas nustatytas 22 žmonėms.

Šeši nauji atvejai siejami su židiniu Radviliškio ligoninėje. Visi šie asmenys – pacientai. Iš viso, pirmadienio ryto duomenimis, su židiniu siejami 63 koronaviruso atvejai, 35 iš jų – pacientai, 26 darbuotojai ir du antriniai.

Trys susirgimai Telšių apskrityje siejami su protrūkiu Mažeikių rajono savivaldybėje. Visi asmenys yra darbuotojai. Iš viso registruoti devyni užsikrėtimo atvejai.

Panevėžio apskrityje registruotas vienas atvejis, susijęs su Rokiškio rajono Juodupės gimnazija. Koronavirusas patvirtintas mokiniui, kuris dėl turėto sąlyčio buvo izoliacijoje. Vertinama, kad su židiniu yra susiję trys atvejai.

Taip pat praėjusią parą fiksuoti atvejai židiniuose Šiauliuose, susiję su asmeninėmis šventėmis, teisėsaugos institucijomis, prekybos centru, siuvimo įmone, Kaune – su medicinos įstaiga prekiaujančia įmone, Vilniuje – su  mokėjimų apdorojimus vykdančia įmone.

Be to, dar 21 asmuo, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, tačiau jie nepriskiriami infekcijos židiniams.

Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė devyni asmenys.

Be kita ko, Šiaulių apskrityje registruoti penki įvežtiniai atvejai: du iš Šveicarijos, po vieną iš – Airijos, Ispanijos ir Baltarusijos.

Ligoninėse gydomi 83 žmonės, penki iš jų – reanimacijoje

Šalies ligoninėse nuo koronaviruso šiuo metu gydomi 83 žmonės, penki iš jų – reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuose. 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovės Justinos Petravičienės teigimu, dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma trims žmonėms, su deguonies kaukėmis gydomi 26 asmenys.

Lietuvoje iš viso patvirtinta 3814 COVID-19 ligos atvejų, tebeserga 1511 asmenų, 2199 – pasveiko.

Nuo koronaviruso iš viso mirė 87 žmonės, dėl kitų priežasčių mirė 17 užsikrėtusiųjų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.