Per parą – 836 nauji COVID-19 atvejai, mirė 26 žmonės

Koronavirusas, COVID-19 / BNS nuotr.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2021-01-17 11:06
Praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 836 nauji COVID-19 atvejai, mirė 26 žmonės, sekmadienį pranešė Statistikos departamentas. Mirusiesiems buvo nuo 50 iki 99-erių metų.

Iš viso praėjusią parą mirė po 13 vyrų ir moterų. Daugiausia mirusiųjų – 11 – priklausė 80–89 metų amžiaus grupei, šešiems mirusiesiems buvo nuo 70 iki 79-erių metų.

Penki mirusieji registruoti 60–69 metų, trys mirusieji – 90–99 metų amžiaus grupėse. Vienam mirusiajam buvo nuo 50 iki 59-erių metų.

Be to, į bendrą mirčių statistiką įtrauktos penkios mirtys nuo koronaviruso, kai faktinė mirties data yra ankstesnė.

Koronavirusas plinta ligoninėse, globos namuose

Per praėjusią parą nustačius 836 naujus COVID-19 atvejus, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) sekmadienį informuoja, kad infekcinė liga plinta globos namuose, ligoninėse.

Šeštadienį užregistruoti šeši koronavirusinės infekcijos atvejai  Šv. Klaros globos namų protrūkyje Kaune. Atvejai patvirtinti vienam darbuotojui ir penkiems šių globos namų gyventojams.

Keturi atvejai patvirtinti Telšių rajono senelių globos namų Gedrimų skyriaus protrūkyje. Atvejai patvirtinti šių namų gyventojams. Du užsikrėtimo virusu atvejai patvirtinti Kalvarijos globos ir užimtumo centro protrūkyje. Atvejai patvirtinti šio centro pacientams.

Trys COVID-19 atvejai buvo patvirtinti Utenos ligoninės židinyje. Atvejai patvirtinti sveikatos priežiūros specialistams. Plungės rajono ligoninės protrūkyje buvo patvirtinti du atvejai, vienas iš jų yra antrinis.

Taip pat du atvejai patvirtinti Tauragės ligoninės židinyje. Čia atvejai patvirtinti vienam darbuotojui ir vienam pacientui.

Kazlų Rūdos lopšelyje–darželyje „Pušelė“ patvirtinti trys atvejai. Vienas asmuo susirgo būdamas saviizoliacijoje, kiti du atvejai yra siejami su šiuo protrūkiu ir yra antriniai. Taip pat du per praėjusią parą patvirtinti atvejai yra antriniai ir siejami su židiniu Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijoje.

Keturi patvirtinti atvejai yra siejami su kepykla Zarasų rajone – trys atvejai patvirtinti darbuotojams ir vienas antrinis užsikrėtimas šeimoje, siejamas su šiuo židiniu.

Trys atvejai patvirtinti medicinos techniką ir įrangą gaminančioje įmonėje Švenčionių rajone. Taip pat trys atvejai siejami su protrūkiu trikotažo gamyba ir pardavimu užsiimančioje įmonėje Utenoje.

Du atvejai patvirtinti Kauno rajone baldų gamyba užsiimančios įmonės darbuotojams. Taip pat du patvirtinti atvejai yra susiję su geležinkelių infrastruktūros priežiūra užsiimančios įmonės židiniu.

Su protrūkiais šeimose siejama 118 naujų atvejų.

Dar 175 žmonių užsikrėtimo aplinkybės nėra žinomos.

Per praėjusią parą izoliuoti 1257 asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 86 tūkst. 387 asmenys.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios koronavirusu užsikrėtė 167 tūkst. 516 žmonių, 104 tūkst. 188 asmenys pasveiko, 59 tūkst. 683 – tebeserga.

Nuo koronaviruso iš viso mirė 2445 žmonės.

Pradedamas pakartotinis pirmą kartą paskiepytųjų vakcinavimas nuo COVID-19

Sekmadienį pradedamas pakartotinis vakcinavimas nuo COVID-19 tiems asmenims, kurie buvo paskiepyti pirmaisiais skiepais nuo šios ligos praėjusių metų pabaigoje.

Sveikatos apsaugos ministro atstovė Aistė Šuksta BNS penktadienio vakare sakė, jog paaiškėjus, kad COVID-19 vakcinos gamintojai „BioNTech“ ir „Pfizer“ sumažino planuojamus artimiausiu metu pristatyti vakcinos kiekius, ši vakcina iki vasario antros savaitės bus naudojama tik revakcinacijai.

„Moderna“ vakcina tuo tarpu bus naudojama tolesniam prioritetinių grupių skiepijimui.

Gruodžio 27 dieną penkiose centrinėse šalies gydymo įstaigose „BioNTech“ ir „Pfizer“ sukurta COVID-19 vakcina pradėti skiepyti pirmieji medikai.

Šia vakcina skiepijimas vyksta du kartus su trijų savaičių pertrauka po pirmo skiepo, o pakankama imuninės sistemos apsauga susidaro praėjus savaitei po antro skiepo.

Pirmieji skiepyti su COVID-19 pacientais dirbantys medikai.

Vilniaus Santaros klinikos BNS informavo, jog sekmadienį skiepys tuos medikus, kurie paskiepyti gruodžio 27 dieną. Tuomet skelbta, kad jų buvo 745.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.