Imamas mėginys COVID-19 infekcijai nustatyti / BNS nuotr.

Per parą Lietuvoje patvirtinta 17 naujų koronaviruso atvejų

Autorius: www.manodaktaras.lt | Publikuota: 2020-07-19 11:27
Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyta 17 naujų koronaviruso atvejų, pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Dešimt iš patvirtintų užsikrėtimų yra susiję su žinomais protrūkiais, du atvejai yra įvežtiniai iš Švedijos ir Jungtinių Valstijų, kiti atvejai pavieniai. 

Vilniaus apskrityje nustatytas atvejis asmeniui, kuris paskutines dvi savaites atostogavo Lietuvoje ir neturėjo rizikingo kontakto, tik lankėsi pas savo šeimos gydytoją.

Koronavirusas nustatytas dviem vienos šeimos nariams Vilniaus apskrityje – židiniu tapusios šventės Salininkuose rengėjams ir vieno iš jų kolegai. Asmuo galėjo užsikrėsti darbovietėje. Šventę rengusių asmenų darbovietėse anksčiau šią savaitę buvo nustatyta po vieną atvejį. 

Kauno apskrityje registruotas jau 21-as atvejis įmonės „Hegelmann Transporte“ darbuotojui.

Kauno apskrityje registruotas įvežtinis atvejis. Asmuo šią savaitę grįžo į Lietuvą iš Jungtinių Amerikos Valstijų ir iškart izoliavosi.

Klaipėdos apskrityje registruotas įvežtinis atvejis iš Švedijos. Asmuo šią savaitę grįžo keltu per Taliną ir nuo ten iki Lietuvos grįžo automobiliu.

Klaipėdos apskrityje registruoti trys vienos šeimos atvejai, susiję jau sergančiu asmeniu. Susirgo tėvas ir du vaikai. Vienas iš vaikų lanko lopšelį-darželį, nustatyta 30 kontaktą turėjusių asmenų. 

Trys atvejai nustatyti Kėdainių rajone – tai šeiminis COVID-19 ligos protrūkis, susijęs su anksčiau skelbtu patvirtintu atveju.

Molėtų rajono gyventojai patvirtinta COVID-19 liga, kuri užsikrėtė nuo sergančio artimojo atvykusio iš Kėdainių. 

Šakių rajone nustatytas susirgimas asmeniui, turėjusiam kontaktą su ligoniu, kuriam šią savaitę nustatytas COVID-19 susirgimas.

Atvejis nustatytas Vilkaviškio rajone. Asmuo, po kontakto su sergančiuoju, izoliavosi namuose nuo liepos 4 dienos, pirmuosius simptomus pajuto liepos 10 dieną.

Panevėžyje patvirtintas atvejis asmeniui, kuris pajuto užkrečiamosios ligos simptomus i. kreipėsi į gydymo įstaigą. Šiuo metu nustatytas vienas kontaktinis asmuo. Epidemiologinis tyrimas tęsiamas.

Per praėjusią parą koronavirusas iš viso nustatytas 1932 žmonėms, tebeserga 240 asmenų, 1600 – pasveiko, 66 žmonės yra izoliacijoje. Nuo COVID-19 mirė 80 asmenų.