Per parą nustatyta 300 naujų koronaviruso atvejų, mirė 10 sirgusiųjų

Kasdienė medikų kova su COVID-19 infekcija / Vidmanto Balkūno (VUL Santaros klinikos) nuotr.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2021-02-16 12:17
Per praėjusią parą patvirtinta 300 naujų COVID-19 atvejų, mirė dešimt žmonių, antradienį pranešė Statistikos departamentas.

Pastarųjų 14 dienų sergamumas koronavirusine infekcija 100 tūkst. gyventojų siekia 257,4 atvejo.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 191 tūkst. 264 žmonės.

Statistiškai pasveiko ir šiuo metu yra gyvi 175 tūkst. 278 žmonės, deklaruota 125 tūkst. 506 pasveikusiųjų.Statistiškai šiuo metu serga 9609 žmonės, deklaruotas sergančiųjų skaičius siekia 59 tūkst. 381.

Deklaruotu sergančiuoju Statistikos departamentas laiko asmenį, kuriam buvo patvirtintas ligos atvejis ir ligos pabaiga nepatvirtinta gydytojo. Statistinis sergantysis yra asmuo, kuriam liga buvo patvirtinta per pastarąsias 28 dienas. Praėjus šiam terminui, žmogus laikomas statistiškai pasveikusiu.

Anot departamento, statistinių sergančiųjų rodiklis gali būti tikslesnis vertinant populiacijos sergamumą, nes tarp deklaruotų sergančiųjų gali būti atvejų, kai asmuo jau nebeserga, bet šeimos gydytojas nėra patvirtinęs ligos pabaigos.

Nuo COVID-19 Lietuvoje iš viso mirė 3 tūkst. 95 žmonės. Su šia infekcine liga – tiesiogiai ir netiesiogiai – siejamos 6002 mirtys.

Praėjusią parą paskiepyta 4380 žmonių.

Lietuvoje pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze iš viso paskiepyti 102 tūkst. 252 žmonės, abiem dozėmis – 55 tūkst. 52 žmonės.

Du nauji židiniai Klaipėdoje

Per praėjusią parą Klaipėdoje registruoti du nauji židiniai, antradienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Naujas protrūkis nustatytas Klaipėdos miesto lopšelyje-darželyje „Bitutė“, kur susirgo vienas darbuotojas ir vienas ugdytinis, taip pat nustatyti du antriniai atvejai. Kitas protrūkis patvirtintas Klaipėdos picerijoje, kur infekcine liga užsikrėtė du darbuotojai.

Trys nauji susirgimai fiksuoti Marijampolės lopšelyje-darželyje „Rasa“. Iš viso su šiuo protrūkiu siejami septyni atvejai, iš kurių du yra antriniai.

Vienas naujas susirgimas fiksuotas Marijampolės apskrityje įsikūrusioje medienos apdirbimo įmonėje. Iš viso su protrūkiu šioje įmonėje siejama 17 atvejų, iš kurių trys yra antriniai.

Taip pat vienas atvejis per vakar parą patvirtintas Vilkaviškio ligoninės Vidaus ligų skyriaus protrūkyje. Iš viso su šiuo protrūkiu siejama 18 atvejų, iš kurių COVID-19 liga patvirtinta vienam darbuotojui, 14 pacientų, taip pat registruoti trys antriniai atvejai.

Metalo gaminių, dirbinių ir konstrukcijų gamybos įmonėje, įsikūrusioje Šiauliuose, per praėjusią parą nustatyti du nauji atvejai. Su šiuo židiniu iš viso yra siejami 36 atvejai, iš jų – trys antriniai. Viename iš įmonės padalinių organizuotas profilaktinis darbuotojų ištyrimas.

Su protrūkiais šeimose yra susijęs 21 susirgimas.

Dar 50 žmonių užsikrėtimo aplinkybės kol kas nėra aiškios.

Per praėjusią parą izoliuoti 1157 didelės rizikos sąlytį turėjęs asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 55 tūkst. 247 asmenys. 

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 191 tūkst. 264 žmonės.

Pagal deklaruojamus duomenis tebeserga 59 tūkst. 381 užsikrėtę, tačiau statistiškai skaičiuojama, kad sirgti turėtų mažiau – 9609 žmonės.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.