Per parą nustatyti 105 nauji koronaviruso atvejai, vienas žmogus mirė

Ligoninė / BNS nuotr.
Autorius: Manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-09-28 14:12
Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 105 nauji koronaviruso atvejai, vienas žmogus mirė, pirmadienį informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Mirties atvejis nuo koronaviruso patvirtintas Vilniuje, Santaros klinikose. Mirusysis priklausė rizikos grupei dėl amžiaus (60–70 metų grupė).

Šalies ligoninėse nuo koronaviruso šiuo metu gydoma 118 žmonių, septyni iš jų – reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuose.

Bendras susirgimų skaičius šalyje siekia 4490, koronaviruso infekcija tebeserga 2052 asmenys, 2327 – pasveiko.

Nuo COVID-19 iš viso mirė 92 žmonės, dėl kitų priežasčių mirė 19 užsikrėtusiųjų.

Izoliacijoje yra 22 tūkst. 147 asmenys. 

Daugiausia naujų atvejų – Kauno apskrityje

iš 105 naujų koronaviruso atvejų 44 registruoti Kauno apskrityje, beveik trečdalis jų – susiję su ligos protrūkiu Raseiniuose, pirmadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Šeši nauji atvejai patvirtinti Raseinių rajono Viduklės lopšelyje-darželyje. Šiame židinyje jau užfiksuoti 22 susirgimai.

Penki susirgimai, iš kurių trys antriniai, patvirtinti Raseinių choro „Šatrija“ protrūkyje. Su šiuo židiniu jau siejami 25 atvejai.

Trys atvejai patvirtinti Raseinių savivaldybėje. Patikslintais duomenimis, su šiuo protrūkiu jau susiję 40 atvejų.

Blinstrubiškių socialinės globos namuose per praėjusią parą patvirtintas vienas antrinis atvejis. Su protrūkiu siejama 18 atvejų.

Taip pat vienas antrinis atvejis patvirtintas Raseinių policijos komisariato židinyje. Čia iš viso registruoti 39 susirgimai.

Du nauji atvejai patvirtinti Valstybinio Kauno muzikinio teatro protrūkyje. Su juo siejami keturi atvejai.

Vienas naujas atvejis Kauno apskrityje patvirtintas Erudito licėjaus židinyje. Čia serga devyni žmonės.

Septyni nauji atvejai yra susiję su „Kelmės pienine“. Iš viso su šiuo protrūkiu siejama 11 susirgimų.

Šiaulių apskrityje trys antriniai atvejai patvirtinti Šiaulių Respublikinės ligoninės židinyje. Iš viso su šiuo protrūkiu siejamas 41 atvejis.

Taip pat trys atvejai Šiauliuose siejami su įmone „Ignitis“. Iš viso užsikrėtė penki žmonės.

Vienas antrinis atvejis yra siejamas su Šiaulių teisėsaugos įstaigomis. Iš viso su šiuo protrūkiu siejama 16 atvejų.

Taip pat vienas atvejus užfiksuotas Radviliškio ligoninės protrūkyje. Su šiuo židiniu siejama 115 atvejų.

Panevėžio apskrityje vienas antrinis atvejis patvirtintas metalo apdirbimo įmonės darbuotojo artimajam. Su šiuo židiniu siejami devyni susirgimai.

Vilniaus apskrityje keturi atvejai, iš kurių vienas yra antrinis, siejami su protrūkiu „City Dance“. Iš viso su šiuo židiniu siejami 38 atvejai. 

Keturi nauji atvejai yra susiję su ansamblio „Lietuva“ protrūkiu, su kuriuo iš viso siejamas 31 ligos atvejis.

Po kontakto, bet ne židiniuose, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 43 asmenys, 16 žmonių susirgimo aplinkybės kol kas nėra žinomos.

Be to, registruoti ir trys įvežtiniai atvejai: iš Vokietijos Šiaulių apskrityje, iš Rusijos Kauno apskrityje ir iš Jungtinės Karalystės Vilniaus apskrityje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.