Per parą nustatyti 506 nauji koronaviruso atvejai, mirė du žmonės

COVID-19, koronavirusas, Covid-19 testas / Irmanto Gelūno nuotr.
Autorius: BNS, manodaktaras.lt
Publikuota: 2021-08-19 10:32
Praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 506 nauji koronaviruso atvejai, nuo šios infekcinės ligos mirė du žmonės, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas.

Abu mirusieji buvo vyresni nei 80 metų.

14 dienų naujų susirgimų skaičius 100 tūkst. gyventojų pakilo iki 260,4 atvejo.

Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydoma 440 COVID-19 pacientų, 51 iš jų – reanimacijoje.

Deguonis papildomai tiekiamas 376 žmonėms, 34 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Per parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 57 žmonės.

Nuo COVID-19 ligos iš viso mirė 4466 žmonės.

Skiepai

Praėjusią parą nuo koronaviruso paskiepyti 21 tūkst. 137 žmonės: 11 tūkst. 366 iš jų gavo pirmąją, 9771 – antrąją skiepo dozę.

Šalyje nuo COVID-19 mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyti 1 mln. 585 tūkst. 632 žmonės, visiškai vakcinuoti – 1 mln. 404 tūkst. 21.

Lietuvoje mažiausiai vieną skiepą nuo koronaviruso yra gavę 56,7 proc. žmonių. Tarp pilnamečių paskiepyta 67 proc. gyventojų.

Iš viso Lietuva yra sulaukusi daugiau nei 3,97 mln. skiepų dozių. Nepanaudota šiuo metu apie 1,14 mln. vakcinos dozių.

A.Dulkys: esamais tempais, 70 proc. gyventojų paskiepytume rugsėjį

Išlaikius esamus skiepijimo tempus, 70 proc. gyventojų vakcinuoti pavyktų iki rugsėjo, o situacijai gerėjant galėtų būti peržiūrimi ribojimai, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Prie dabartinės situacijos tarp 70 ir 80 procentų būtų ta žinutė irgi mums labai svarbi. (...) Jeigu pagal dabartinius tempus, tokie, kokie buvo ne prieš tai du mėnesius, o dabar kaip yra keletą šių savaičių, tai, matyt, rugsėjo vidurys, antra pusė galėtų būti“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė ministras.

Jis teigia, kad jeigu Lietuvai pavyktų pasiekti šiuos rodiklius, o COVID-19 pacientų ligoninėse ženkliai nedaugėtų, dalis suplanuotų nuo rugsėjo 13-osios ribojimų galėtų būti sušvelninti.

„Mes galėtume pasitikti rugsėjį, kai Vyriausybė galėtų susėdusi iš naujo apsvarstyti tas priemones, bet ne todėl, kad jas dar kažkaip sugriežtintų, o atvirkščiai – galbūt galėtume peržiūrėti į kitą pusę“, – kalbėjo A.Dulkys.

Verslas nuo pirmadienio galėjo pradėti paslaugas teikti lankytojams tik su galimybių pasu – tokiu atveju nebereikia laikytis nustatytų ribojimų. 

Norintiesiems toliau priimti klientus be galimybių paso, galioja griežtesni apribojimai, o nuo rugsėjo 13-osios didžioji dalis paslaugų galės būti teikiamos tik įgijusiems imunitetą po skiepų ar ligos, arba turintiems neigiamą PGR testą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.