Per parą nustatyti 84 nauji Covid-19 atvejai, mirė du žmonės

Kasdienė medikų kova su COVID-19 infekcija / Vidmanto Balkūno (VUL Santaros klinikos) nuotr.
Autorius: BNS, manodaktaras.lt
Publikuota: 2021-06-07 12:38
Praėjusią parą šalyje nustatyti 84 nauji COVID-19 atvejai, nuo šios infekcinės ligos mirė du žmonės, pirmadienį pranešė Statistikos departamentas.

Tai mažiausias nustatytų naujų atvejų skaičius šiemet. Pastarųjų 14 dienų naujų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 193 atvejus.

Praėjusią parą nuo Covid-19 mirė du žmonės, jiems buvo nuo 70 iki 89 metų.

Tai mažiausias mirčių skaičius per parą nuo pernai lapkričio pradžios, kai taip pat registruotos dvi mirtys nuo Covid-19.

Vienam mirusiam žmogui buvo nuo 70 iki 79-erių, kitam – nuo 80 iki 89-erių. Abu jie mirė ligoninėse.

Statistikos departamentas atkreipia dėmesį, kad per parą mirusiųjų skaičius yra išankstinis ir per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais.

Nuo koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 4309 žmonės.

Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydomi 602 Covid-19 pacientai, 74 iš jų – reanimacijoje.

Deguonis papildomai tiekiamas 492 ligoniams, 47 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Per parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 37 žmonės.

Premjerė ragina neprarasti budrumo

Premjerė Ingrida Šimonytė džiaugiasi sumažėjusiu naujų koronaviruso atvejų skaičiumi, bet ragina gyventojus ir institucijas neprarasti budrumo.

„Noriu pasidžiaugti, kad vakar kirtome ribą tarp tamsiai raudonos ir vidutiniškai raudonos zonos, to turbūt nebuvo pusę metų, matyt, paskutinį kartą rudenį buvo atvejų skaičius toks mažas“, – per Vyriausybės posėdį pirmadienį sakė I.Šimonytė.

„Tuo pačiu praėjusią savaitę labai sėkmingai atrodė skiepijimo tempai ir net savaitgalis buvo sėkmingas, komplimentai ministerijai ir savivaldybėms. Jei tokį tempą palaikysime ir toliau, žmonės turės daug galimybių, ne tik pasų, bet ir galimybių netolimu metu, tik labai svarbu, kad neprarastume nei budrumo, nei tempo“, – pažymėjo premjerė.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.