Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro laboratorija / BNS nuotr.

Per parą patvirtintas 21 koronaviruso atvejis – daugiausia per mėnesį

Autorius: Manodaktaras.lt | Publikuota: 2020-07-15 18:04
Lietuvoje per parą patvirtintas 21 koronavirusinės infekcijos atvejis – tai didžiausias dienos rodiklis per pastarąjį mėnesį.

„Per parą patvirtintas 21 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejis“, – rašoma Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) pranešime. 

Didžioji dalis naujų atvejų – 16 – susiję su židiniu Kauno transporto įmonėje, kur susirgo tolimųjų reisų vairuotojai iš Uzbekijos. 

Sveikatos specialistai sako, kad dirbti į įmonę „Hegelmann Transporte“ atvykę asmenys koronavirusu greičiausiai užsikrėtė savo šalyje.

„Gali būti dvi versijos, bet mes šiuo atveju laikomės pirmosios versijos, kad visi atvejai atvyko jau užsikrėtę Uzbekijoje, nes jie susirgo inkubacinio periodo laike“, – žurnalistams sakė NVSC atstovė Rolanda Lingienė.

Šiuo metu vienas iš užsikrėtusiųjų iš Uzbekijos atvykusių asmenų gydomas Kauno klinikinėje ligoninėje, kiti yra izoliuoti Abromiškių reabilitacijos ligoninėje.

Reaguodamas į šią situaciją, Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis pasiūlė sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai numatyti privalomą iš trečiųjų šalių atvykusių asmenų testavimą dėl koronaviruso.

Klaipėdoje koronavirusas nustatytas tolimųjų reisų vairuotojui, atvykusiam iš Ukrainos, Vilniaus apskrityje – iš Ispanijos, Barselonos, grįžusiam žmogui. Dar keli atvejai patvirtinti Vilniuje, Šalčininkų rajone, Marijampolės apskrityje, dėl jų atliekamas tyrimas.

Dėl vieno iš atvejų numatoma ištirti lopšelio-darželio „Karuselė“ Vilniuje darbuotojus, nes jį lanko vaikas yra iš šeimos, kurioje nustatyta infekcija.

Iki šiol Lietuvoje mirė 79 žmonės, patvirtinta beveik 1900 atvejų.

Svarstoma dėl privalomo testavimo asmenims iš rizikos grupės šalių

Sveikatos apsaugos ministerija svarsto, ar nereikėtų įvesti privalomo testavimo dėl COVID-19 atvykstantiesiems iš koronaviruso paveiktų šalių.

„Šiuo metu vertinama ir analizuojama situacija, ar nereikėtų įvesti privalomą testavimą atvykstantiesiems iš rizikos grupei priskirtų šalių. Pavyzdžiui, atvykstantiesiems ne tik darbui, bet ir mokymams ar kitais tikslais“, – sakė sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos patarėja Lina Bušinskaitė.

Dabar toks privalomas testavimas nėra numatytas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.