Per parą patvirtinti 8 nauji koronaviruso atvejai, mirusiųjų skaičius pasiekė 70

Kasdienė medikų kova su COVID-19 infekcija / Vidmanto Balkūno (VUL Santaros klinikos) nuotr.
Autorius: Manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-05-30 12:40
Per praėjusią parą patvirtinti aštuoni nauji koronaviruso atvejai, bendras skaičius siekia 1670, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Ministerijos duomenimis, nuo koronaviruso iš viso mirė 70 asmenų, per parą jų skaičius padidėjo dviem asmenimis. Abu mirties atvejai registruoti Vilniaus apskrityje.

„Vienas iš mirusiųjų priklausė 81-90 metų amžiaus grupei, antrasis – 51-60 metų amžiaus grupei, abu jie turėjo gretutinių lėtinių ligų“, – BNS sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Razmuvienėsakė.

Sveikatos apsaugos ministerija skelbia, kad per praėjusią parą patvirtinti aštuoni nauji koronaviruso atvejai, tuo metu D.Razmuvienė teigė, kad NVSC yra gavęs informaciją apie septynis naujus ligos atvejus. Iš jų keturi registruoti Vilniaus apskrityje, du – Utenos apskrityje, vienas – Telšių apskrityje.

„Liga nustatyta dviem medikams, vienas jų yra iš Ignalinos, kitas dirba Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje. Du koronaviruso atvejai yra įvežtiniai, iš Anglijos ir Švedijos grįžusiems asmenims“, – sakė D.Razmuvienė.

Anot jos, informacija apie kitus koronaviruso atvejus šiuo metu yra tikslinama.

Ignalinos rajono savivaldybės teigimu, teigiamas  COVID-19 testas nustatytas Ignalinos rajono ligoninės darbuotojo, kuriam virusas nustatytas gegužės 28 dieną, artimajam, tuo metu ligoninės pacientų ir darbuotojų tyrimai neigiami.

„Ignalinos rajono ligoninės darbuotojui nustačius teigiamą koronaviruso tyrimo rezultatą ir jam bei artimiems šeimos nariams pritaikius griežtą saviizoliaciją, gegužės 29 dieną buvo paimti ligoninės darbuotojų ir pacientų mėginiai, o vėlų vakarą iš Panevėžio laboratorijos gauti atsakymai. Kaip informavo ligoninės vadovas Arvydas Ramelis, koronavirusas nenustatytas nė vienam iš 67 tirtųjų asmenų. Pakartotinis tyrimas bus atliekamas birželio 4 dieną“, – teigiama savivaldybės pranešime.

Ignalinos rajono ligoninės Vidaus ligų skyriaus pacientai gegužės 30-osios rytą pervežti į Utenos ir Panevėžio respublikinę ligonines, geriau besijaučiantys ligoniai perkelti į Slaugos skyrių.

Vidaus ligų skyrius, kaip ir kitos ligoninės patalpos, dezinfekuotas. Skyrius uždarytas 14-os dienų laikotarpiui, vėliau bus priimami sprendimai atsižvelgiant į esamą situaciją. 

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, Lietuvoje koronavirusas dabar yra patvirtintas 1670 asmenų. COVID-19 tebeserga 262 asmenys, o 1229 laikomi pasveikusiais. Nuo šios ligos mirė 70 asmenų, devyni koronavirusu užsikrėtę žmonės mirė dėl kitų priežasčių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Temos:

Covid-19