Per parą registruota 130 mirčių nuo COVID-19, NVSC tikslina informaciją

Kasdienė medikų kova su COVID-19 infekcija / Vidmanto Balkūno (VUL Santaros klinikos) nuotr.
Autorius: www.manodaktaras.lt
Publikuota: 2021-01-01 10:03
Per praėjusią parą registruota 130 mirčių nuo COVID-19: tai didžiausias iki šiol paros mirčių skaičius, taip pat nustatyti 3322 nauji susirgimai, penktadienio rytą pranešė Statistikos departamentas.

Praėjusią parą nuo COVID-19 mirę žmonės buvo nuo 40 iki 99-erių metų. Mirė vienas vyresnis nei 40 metų žmogus, dešimt vyresnių nei 50-ies, 14 mirusiųjų buvo vyresni nei 60 metų. Taip pat mirė 38 žmonės, kurie buvo vyresni nei 70 metų. Daugiausiai, 49 mirusieji, buvo per 80 metų, 18 mirusiųjų buvo vyresni nei 90-ies.

Daugiausiai, 57 mirtys, registruotos Šiaulių apskrityje, 28 mirtys – Vilniaus, 15 – Kauno. Kitose apskrityse registruotos 1-8 mirtys nuo COVID-19.

Kaip informavo departamento atstovai, informacija apie 130 mirčių gauta iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC), šiuo metu jų analitikai tikrina šiuos duomenis. Šis rekordinis mirčių skaičius kone dvigubai viršija ankstesnį aukščiausią registruotą paros rodiklį, kai gruodžio 28 dieną registruotos 78 mirtys.

Pasak NVSC atstovės Austinos Vžesniauskaitės, apie tokį mirčių skaičių centrą informavo gydymo įstaigos, visų šių pranešimų iš tiesų sulaukta praėjusią parą. Pasak jos, nors gali būti, kad ligoninės informaciją pateikė už kelias dienas, tačiau atkreipė dėmesį ir į tai, kad Lietuvoje jau kelias savaites registruojama itin daug naujų susirgimo atvejų, todėl tai neišvengiamai atsispindi ir mirčių statistikoje.

Bendras užsikrėtimų COVID-19 skaičius siekia 143 tūkst. 903, iš jų 76 tūkst. 442 pasveiko, 65 tūkst. 47 – tebeserga. Nuo koronaviruso iš viso mirė 1589 žmonės, dar 825 sirgusieji mirė dėl kitų priežasčių.

Per parą ištirta 11 tūkst. 745 ėminių, nuo pandemijos pradžios jų ištirta 1 mln. 639 tūkst. 941.

Į paros COVID-19 mirčių statistiką įtraukti ir anksčiau mirę žmonės – tikslina NVSC

Tarp 130 mirčių nuo COVID-19, apie kurias pranešta penktadienį, pateko ir žmonės, kurie mirė anksčiau, tačiau apie kuriuos ligoninės nebuvo pranešusios, informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

„Tos mirtys 130 tikrai ne visos yra vakar paros. Tai vėluojančios mirtys, apie kurias gydymo įstaigos mūsų neinformavo nustatyta tvarka. Jos buvo paprašytos mūsų iniciatyva, kad atsiųstų tą informaciją mums“, – sakė NVSC atstovė Austina Vžesniauskaitė.

Pasak jos, sulaukęs kritikos dėl neapskaitytų mirčių nuo COVID-19, centras kreipėsi į ligonines, prašydamas pateikti informaciją apie mirtis. Tai gydymo įstaigos turi padaryti užpildydamos specialią formą.

Įstaigoms į šį prašymą sureagavus, ir buvo registruotas didžiulis mirčių šuolis per vieną parą. A.Vžesniauskaitė akcentavo, kad ši informacija vėliau pateikta ne dėl centro kaltės. „Mes negalime nuspėti, kiek kiekvienoje įstaigoje buvo mirčių, apie kurias mums nepranešta“, – sakė ji.

Statistikos departamentas BNS informavo, kad šiuo metu tikrina šiuos skaičius. Preliminariais duomenimis, realus paros mirčių skaičius gali siekti kelias dešimtis.

Departamentas ruošiasi artimiausiu metu pradėti mirtis skelbti ne pagal NVSC, o pagal pirminį šaltinį – e.sveikatą. Tikimasi, kad tai padės išvengti panašių netikslumų paros statistikoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.