Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyta 510 COVID-19 atvejų, mirė 17 žmonių

Medikų darbas su COVID-19 pacientais / E.Čebatorienės RVUL nuotr.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2021-02-13 10:52
Per praėjusią parą patvirtinta 510 naujų COVID-19 atvejų, mirė 17 žmonių, šeštadienį pranešė Statistikos departamentas.

Pastarųjų 14 dienų sergamumas koronavirusine infekcija 100 tūkst. gyventojų siekia 280,5 atvejo.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 190 tūkst. 241 žmogus.

Statistiškai pasveiko ir šiuo metu yra gyvi 173 tūkst. 505 žmonės (deklaruotas: 123 tūkst. 158 žmonės), statistiškai šiuo metu serga 10 tūkst. 465 žmonės (deklaruotas:  60 tūkst. 812 žmonių).

Statistikos departamento teigimu, deklaruotas sergantysis yra asmuo, kuriam buvo patvirtintas ligos atvejis, bet ligos kortelė dar neuždaryta – ligos pabaiga nepatvirtinta gydytojo.

Statistinis sergantysis – tai asmuo, kuriam liga buvo patvirtinta per pastarąsias 28 dienas. Praėjus šiam terminui, žmogus laikomas pasveikusiu.

Anot departamento, statistinių sergančiųjų rodiklis gali būti tikslesnis vertinant populiacijos sergamumą, nes tarp deklaruotų sergančiųjų gali būti atvejų, kai asmuo jau nebeserga aktyvia COVID-19 ligos forma, bet šeimos gydytojas nėra patvirtinęs ligos pabaigos dėl įvairių priežasčių.

Nuo COVID-19 Lietuvoje iš viso mirė 3057 žmonės. Iš viso su šia infekcine liga – tiesiogiai ir netiesiogiai – yra siejamos  5914 mirtys.

Vakcinacijos rodikliai

Praėjusią parą pirmąja vakcinos doze paskiepyti 5682, antrąja doze – 975 žmonės.

Lietuvoje pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze iš viso paskiepyta 97 tūkst. 384 žmonės, abiem dozėmis – 54 tūkst. 341 žmonės.

Tyrimų apimtys

Praėjusią parą šalyje atlikti 6196 molekuliniai (PGR) tyrimai dėl įtariamo koronaviruso, iš viso nuo pandemijos pradžios jų atlikta 1 mln. 994 tūkst. 689.  

Be to, per parą atlikta 504 antigeno ir 1819 antikūnų tyrimai. Iš viso jų atlikta atitinkamai 26 tūkst. 643 ir 116 tūkst. 825.

Ligoninių rodikliai

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1075 COVID-19 pacientai, 108 iš jų – reanimacijoje, šeštadienį pranešė Statistikos departamentas.

Deguonis papildomai tiekiamas 843 ligoniams, 66 asmenims taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Per parą į ligonines paguldytas 99 COVID-19 pacientas.

Dėl koronaviruso šiuo metu nedirba 30 gydytojų ir 123 slaugytojai, izoliacijoje jų yra atitinkamai 15 ir 42.

NVSC: nauji protrūkiai – šeimose ir darbo kolektyvuose

Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą Lietuvoje registruoti 63, nurodo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). 

Taip pat praneša apie naujus praėjusios paros koronaviruso protrūkius darbo kolektyviuose. 

Penktadienį du nauji užsikrėtimai patvirtinti Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariate. Iš viso šiame protrūkyje užfiksuoti penki atvejai.

Vilkaviškio ligoninės Vidaus ligų skyriuje nustatyti du nauji atvejai. Iš viso su šiuo protrūkiu siejama 12 atvejų: vienam darbuotojui ir 11 pacientų. 

Pieno produktų gamybos įmonėje, įsikūrusioje Marijampolėje, per penktadienį patvirtinti penki užsikrėtimo atvejai. Iš viso su šiuo protrūkiu siejami šeši atvejai. Šiuo metu yra vykdoma epidemiologinė diagnostika.

Keli nauji protrūkiai nustatyti Klaipėdos apskrityje. Gargždų lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ nustatyti du užsikrėtimai koronavirusu, metalo gaminių, dirbinių ir konstrukcijų gamyba užsiimančioje įmonėje – irgi du.

Nustatyti du antriniai atvejai, siejami su protrūkiu Klaipėdos „Universa Via“ tarptautinėje mokykloje ir iš viso su protrūkiu siejami septyni atvejai.

 Septyni nauji atvejai, nustatyti penktadienį, siejami su protrūkiu Šilutės socialinių paslaugų centre, su kuriuo jau siejami 23 atvejai.

Šiaulių apskrityje lopšelyje–darželyje „Pupų pėdas“ patvirtinti du atvejai darbuotojui ir ugdytiniui. Taip pat nustatyti  trys antriniai atvejai šeimose. Lopšelio–darželio grupė izoliuota.   

Protrūkis patvirtintas Šiaulių apskrityje įsikūrusioje įmonėje, užsiimančioje metalo dirbinių ir plastmasės gaminių gamyba. Susirgusių asmenų įmonėje šiuo metu yra 23, iš jų du antriniai atvejai registruoti šeimose. Buvo atlikta židinio epidemiologinė diagnostika.

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruoti 139.

NVSC duomenimis, vasario 12-ąją izoliuoti 1302 didelės rizikos sąlytį turėję asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 55 802 asmenys. 

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.