Per praėjusią parą nustatyta 80 naujų koronaviruso atvejų – pusė jų siejama su židiniais

COVID-19 testas / Shutterstock nuotr.
Autorius: Manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-09-20 11:43
Per praėjusią parą nustatyta 80 naujų koronaviruso (COVID-19) atvejų, pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Pusė naujų atvejų yra siejami su židiniais, didžiausias jų šiuo metu – Radviliškio ligoninė.

Iš viso 31 naujas atvejis registruotas Šiaulių, 15 – Vilniaus, 14 – Kauno, septyni – Panevėžio apskrityse. Klaipėdos apskrityje registruoti šeši COVID-19 atvejai, Telšių – keturi, dar po vieną – Tauragės, Alytaus ir Marijampolės apskrityse. 

Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 65 asmenys, 14 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko. Šiaulių apskrityje registruotas vienas įvežtinis atvejis iš Ukrainos, pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). 

19 praėjusią parą patvirtintų koronaviruso atvejų siejami su židiniu Radviliškio ligoninėje. Infekcija patvirtinta 16-likai darbuotojų ir vienam pacientui, taip pat dar du COVID-19 ligos atvejai nustatyti asmenims, kurių užsikrėtimo aplinkybės siejamos su ligonine. Vienas iš jų yra Radviliškio Lizdeikos gimnazijos mokinys. Šiuo metu turimais duomenimis, mokykloje kontaktų nenustatyta. 

Iš viso Radviliškio ligoninėje, šio ryto duomenimis, yra patvirtinti 55 COVID-19 ligos atvejai, iš kurių 29 yra pacientai ir 26 darbuotojai, taip pat nustatyti du antriniai atvejai. Tad iš viso su židiniu siejami 57 koronaviruso atvejai, įskaitant atvejus, kai dviems Radviliškio ligoninės pacientams koronavirusas buvo nustatytas juos testavus profilaktiškai Palangoje veikiančiame reabilitacijos centre „Linas“.

Keturi atvejai Šiaulių apskrityje siejami su viena asmenine švente, vykusia Šiaulių rajone. Vertinama, kad su židiniu siejami septyni COVID-19 atvejai. Dar du atvejai Šiaulių apskrityje siejami su židiniu siuvimo įmonėje. Vienas asmuo yra darbuotojas, kitas – antrinis kontaktas. Iš viso registruoti 49 susiję COVID-19 ligos atvejai.

Klaipėdos apskrityje vakarykštę parą registruoti du koronaviruso atvejai, siejami su vienos įmonės išvyka, apie su kuria susijusius atvejus NVSC skelbė jau anksčiau. Su protrūkiu šiuo metu siejama 11 infekcijos atvejų. Vienas iš asmenų, kuriam infekcija patvirtinta vakar, yra Klaipėdos Gilijos pradinės mokyklos mokinys. Šiuo metu turimais duomenimis, izoliuoti 25 didelės rizikos sąlytį turėję mokiniai ir mokytojai. 

Tauragėje vienas koronaviruso atvejis siejamas su protrūkiu viename iš kariuomenės dalinių (iš viso 45 susiję atvejai), Telšių apskrityje vienas atvejis siejamas su protrūkiu Mažeikių rajono savivaldybėje, asmuo nėra darbuotojas (iš viso registruoti šeši susiję COVID-19 atvejai). 

Kauno apskrityje vakar registruotas vienas atvejis, susijęs su židiniu Raseinių policijoje. Asmuo nėra darbuotojas. Iš viso patvirtintas 31 susijęs infekcijos atvejis. 

Dar vienas atvejis, Raseiniuose patvirtintas šeštadienį, siejamas su židiniu Raseinių ligoninėje. Asmuo yra medikas. Vertinama, kad su protrūkiu susiję 10 koronaviruso atvejų.

Taip pat Kauno apskrityje COVID-19 patvirtinta apsaugos įmonėje dirbančiam asmeniui. Tai penktasis su protrūkiu įmonėje susijęs infekcijos atvejis.

Vilniuje vakar registruoti trys atvejai, siejami su židiniu sporto klube „Gym Plius“ Kalvarijų gatvėje. COVID-19 liga patvirtinta asmenims, kontaktavusiems su sporto klubo treneriu treniruotės metu. Vertinama, kad su šiuo protrūkiu susiję šeši infekcijos atvejai.

NVSC pranešė, kad penktadienį organizavo nuotolinį susitikimą su sporto klubo atstovais, kurio metu aptarti tolimesni veiksmai, siekiant užkirsti kelią koronavirusinės infekcijos plitimui. 

Taip pat vienas per vakar parą patvirtintas atvejis yra siejamas su šeimos švente Trakų rajone (iš viso su šiuo protrūkiu siejama 14 atvejų) bei dar vienas – su šeimos švente Vilniuje (iš viso registruoti trys atvejai). 

Praėjusią parą Vilniuje registruotas dar vienas koronaviruso atvejis yra siejamas su protrūkiu Vilniaus S. Stanevičiaus progimnazijoje. COVID-19 liga vakar patvirtinta mokiniui, kuris dėl turėto sąlyčio buvo izoliacijoje. Iš viso su protrūkiu siejami keturi koronaviruso atvejai. 

Vakar Vilniaus apskrityje registruoti du nauji židiniai, kurie, pirminiu vertinimu, gali būti susiję. 

Pirmasis iš jų – šokių studijoje „City dance“ Vilniuje. Šeštadienį koronavirusas patvirtintas asmeniui, dalyvavusiam treniruotėje. Antrasis židinys – pervežimus vykdančioje kompanijoje, kornavirusas patvirtintas asmeniui, dirbančiam šioje įmonėje, kontaktavusiam su kolega, lankiusiu šokių studiją.

Be to, dar 25 asmenys, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė po kontakto su asmenimis,  kuriems patvirtintas koronavirusas, tačiau atvejai, šiuo metu turimais duomenimis, nepriskiriami infekcijos židiniams.

Vienas iš šių asmenų yra Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos mokinys. Epidemiologinis tyrimas tęsiamas. Taip pat dar vienas iš dėl kontakto susirgusių asmenų yra Kelmės Kražantės progimnazijos darbuotojas, kontakto su mokiniais neturintis. Be to, dar vienas iš šių asmenų yra Vilkaviškio rajono Pilviškių Santakos gimnazijos mokinys. Šiuo metu turimais duomenimis, kontaktų mokykloje nenustatyta, epidemiologinis tyrimas tęsiamas. 

14 asmenų užsikrėtimo aplinkybės dar nėra aiškios. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

Vienas iš asmenų, kurių užsikrėtimo aplinkybės nenustatytos, yra Raseinių rajono Viduklės S. Stanevičiaus gimnazijos mokytojas. Kontaktiniai asmenys nustatinėjami, epidemiologinis tyrimas tęsiamas. 

NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso patvirtinti 3744 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 1442 asmenys, 2198 – pasveiko. 

NVSC pranešė apie COVID-19 atvejį, susijusį su Respublikiniu priklausomybės ligų centru 

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) sekmadienį pranešė, kad koronavirusas (COVID-19) patvirtintas vienam su Respublikiniu priklausomybės ligų centru (RPLC) susijusiam asmeniui.

Anot pranešimo, nustatyti 29 didelės rizikos sąlytį turėję asmenys, visi jie informuoti apie privalomą izoliaciją. NVSC specialistai bendrauja su sąlytį įstaigoje turėjusiais pacientais, jie papildomai informuojami apie reikalavimus, kurių privalo laikytis.

NVSC centrui davė nurodymus įvertinti kiekvieno iš gydymo įstaigos išrašomo asmens gyvenamosios vietos sąlygas, t. y. nustatyti, ar jos atitinka izoliavimosi taisyklių reikalavimus. Jei iš gydymo įstaigos išleidžiamas žmogus sąlygų namuose izoliuotis neturi, buvo sutarta, kad gydymo įstaiga kreipsis į savivaldybę dėl izoliavimosi patalpų skyrimo.

Taip pat RPLC duoti nurodymai riboti pacientų judėjimą, organizuoti maitinimą palatose.

Be to, nustatyti ir sąlytį su užsikrėtusiuoju asmeniu Respublikinėje Vilniaus psichiatrijos ligoninėje turėję asmenys, jiems paskirta izoliacija.   

Šeštadienį Lietuvoje buvo pranešta apie rekordinį naujų koronaviruso atvejų per parą skaičių – 99. Daugiausiai naujų atvejų per parą iki šiol buvo fiksuota 90, epidemijos piko metu balandį. Iš viso per savaitgalį nustatyti nauji 179 koronaviruso atvejai.

Premjeras Saulius Skvernelis pranešė, kad reaguojant į situaciją pirmadienį šaukiamas COVID-19 valdymo komiteto posėdis, kuriame planuojama priimti „naujus taktinius sprendimus, kurie leistų mažinti viruso plitimo pagreitį nestabdant gyvenimo šalies viduje“.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.