Per praėjusią parą nustatyti 375 COVID-19 atvejai, mirė 13 žmonių

VU Gyvybės mokslų centro laboratorija. COVID-19 mėginių tyrimas / BNS nuotr.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2021-02-14 11:49
Per praėjusią parą patvirtinti 375 nauji COVID-19 atvejai, mirė 13 žmonių, sekmadienį pranešė Statistikos departamentas.

Pastarųjų 14 dienų sergamumas koronavirusine infekcija 100 tūkst. gyventojų siekia 273,6 atvejo.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 190 tūkst. 724 žmonės.

Statistiškai pasveiko ir šiuo metu yra gyvi 174 tūkst. 916 žmonės (deklaruotas: 125 tūkst. 386 žmonės), statistiškai šiuo metu serga 9 tūkst. 508 žmonės (deklaruotas: 59 tūkst. 38 žmonės).

Statistikos departamento teigimu, deklaruotas sergantysis yra asmuo, kuriam buvo patvirtintas ligos atvejis, bet ligos kortelė dar neuždaryta – ligos pabaiga nepatvirtinta gydytojo.

Statistinis sergantysis – tai asmuo, kuriam liga buvo patvirtinta per pastarąsias 28 dienas. Praėjus šiam terminui, žmogus laikomas pasveikusiu.

Anot departamento, statistinių sergančiųjų rodiklis gali būti tikslesnis vertinant populiacijos sergamumą, nes tarp deklaruotų sergančiųjų gali būti atvejų, kai asmuo jau nebeserga aktyvia COVID-19 ligos forma, bet šeimos gydytojas nėra patvirtinęs ligos pabaigos dėl įvairių priežasčių.

Nuo COVID-19 Lietuvoje iš viso mirė 3070 žmonių. Iš viso su šia infekcine liga – tiesiogiai ir netiesiogiai – yra siejamos 5938 mirtys.

Vakcinavimo skaičiai

Praėjusią parą pirmąja vakcinos doze paskiepyti 436 žmonės, o antrąja doze paskiepytų nebuvo.

Lietuvoje pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze iš viso paskiepyta 98 tūkst. 62 žmonės, abiem dozėmis – 54 tūkst. 342 žmonės.

Tyrimų rodikliai

Praėjusią parą šalyje atlikti 5054 molekuliniai (PGR) tyrimai dėl įtariamo koronaviruso, iš viso nuo pandemijos pradžios jų atlikta 2 mln. 784. 

Be to, per parą atlikta 141 antigeno ir 80 antikūnų tyrimų. Iš viso jų atlikta atitinkamai 26 tūkst. 791 ir 116 tūkst. 914.

Ligoninių rodikliai

Ligoninėse šiuo metu gydomas 1 089 COVID-19 pacientai, 105 iš jų – reanimacijoje, sekmadienį pranešė Statistikos departamentas.

Deguonis papildomai tiekiamas 851 ligoniui, 68 asmenims taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Per parą į ligonines paguldyti  74 COVID-19 pacientai.

Dėl koronaviruso šiuo metu nedirba 29 gydytojai ir 115 slaugytojų, izoliacijoje jų yra atitinkamai 14 ir 40.

Koronavirusas plinta įmonėse

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje fiksuotus koronavirusinės infekcijos (COVID-19) protrūkius.

Per praėjusią parą izoliuoti 759 didelės rizikos sąlytį turėję asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 55 976 asmenys.  

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruoti 56.

Keturiolika atvejų per vakar buvo patvirtinti Šeduvoje įsikūrusios siuvimo įmonės UAB „Lelija“ padalinyje.

Marijampolės apskrityje įsikūrusioje medienos apdorojimu užsiimančioje įmonėje per vakar parą patvirtinti keturi nauji atvejai. Iš viso su šios įmonės protrūkiu siejama 15 atvejų, iš kurių trys yra antriniai.

Per vakar parą vienas atvejis ligoniui ir trys antriniai atvejai buvo patvirtinti protrūkyje, susijusiame su Vilkaviškio ligoninės Vidaus ligų skyriumi. Iš viso šiame protrūkyje nustatyta 16 atvejų. Iš jų vienas atvejis nustatytas darbuotojui, dvylika atvejų patvirtinta pacientams ir taip pat nustatyti trys antriniai atvejai.

Du atvejai per vakar parą patvirtinti Marijampolėje įsikūrusios įmonės, užsiimančios pieno produktų gamyba, protrūkyje. Iš viso su šiuo protrūkiu siejami 8 atvejai, iš kurių 2 yra antriniai. Šiuo metu yra vykdoma epidemiologinė diagnostika.

Marijampolės lopšelyje–darželyje ,,Rasa“ per vakar parą patvirtinti 3 koronavirusinės infekcijos atvejai. Iš viso su šiuo protrūkiu siejami 4 atvejai.

Registruotas 1 COVID-19 ligos atvejis statybos darbais užsiimančioje įmonėje, įsikūrusioje Telšių apskrityje. Iš viso šios įmonės pirmoje brigadoje nustatyti 5 atvejai, antroje brigadoje 2 atvejai. Šios įmonės darbuotojai dirba statybvietėje Vilniuje.
Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruoti 77.

Visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.