Per šventinį savaitgalį Vilniuje planuojama paskiepyti 12 tūkst. žmonių

Vakcina nuo Covid-19, skiepijimas, skiepas, vakcinacija / Irmanto Gelūno nuotr.
Autorius: BNS, manodaktaras.lt
Publikuota: 2021-04-01 16:31
Per šventinį Velykų savaitgalį sostinėje nuo COVID-19 planuojama paskiepyti per 12 tūkst. žmonių, sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

„Trečiadienį gavome apie 10 tūkst. vakcinų papildomai. Vyriausybė atsiliepė į mūsų kvietimą. Kadangi Vilnius visą laiką buvo nuskriaustas pagal vakcinų skaičių, dabar duodama daugiau, skiepijimo apimtys didėja. (...) Penktadienį planuojame gauti 17 tūkst. vakcinos dozių. Per savaitgalį veiks keturi skiepijimo punktai. (...) Tikimės, kad per savaitgalį bus paskiepyta 12 tūkst. žmonių“, – žurnalistams ketvirtadienį teigė sostinės vadovas.

„Kadangi gauname vakcinų, natūralu, kad jos neturi gulėti, tos apimtys turi būti, nėra ko laukti“, – pridūrė jis.

Taip Vilniaus meras kalbėjo po pokalbio su prezidentu Gitanu Nausėda.

R.Šimašiaus teigimu, savaitgalį daugiausia bus skiepijama „AstraZeneca“ vakcina.

Pats sostinės vadovas po spaudos konferencijos ketvirtadienį pasiskiepijo „AstraZeneca“ vakcina – remiantis sveikatos apsaugos ministro įsakymu, savivaldybių vadovai įtraukti į skiepijimo prioriteto eilę.

Šiandien pasiskiepijau ,,Vaxzevria” (,,AstraZeneca”) vakcina. Jų savaitgaliui gausime daugiau nei iki šiol kada gavome...

Posted by Remigijus Šimašius on 2021 m. balandžio 1 d., ketvirtadienis

Meras tikisi, kad per savaitgalį žmonės skiepysis aktyviai, nes judėjimas tarp savivaldybių yra draudžiamas, todėl žmonės liks mieste.

„Kita vertus, kadangi užbaigiame su norinčiais 80 plius ir kitomis grupėmis, daugiausiai Lietuvoje esame paskiepiję tų žmonių, ne visus galbūt pasiekėm dėl įvairių informacinių sistemų, e. sveikatos sutrikimų, kai kurie atsisako, tai einam į kitas platesnes grupes. Tai toje platesnėje grupėje Vilniuje yra 104 tūkst. žmonių. Jie nuo šiandien gauna pakvietimą registruotis atviroje sistemoje“, – kalbėjo meras.

Registracija

Kaip nurodoma sostinės pranešime žiniasklaidai, registruotis svetainėje https://vakcina.vilnius.lt kviečiami vyresni nei 65 metų senjorai, su kuriais dar nebuvo susisiekta dėl vakcinų, pilnamečiai abiturientai, mokytojai, dėstytojai ir kiti švietimo sektoriaus darbuotojai, sergantieji lėtinėmis ligomis bei užsienio misijų dalyviai.

R.Šimašiaus teigimu, jei žmonės užsiregistruoti patys negali, siūloma, kad tą padėtų padaryti artimieji.

Pasak mero, šiuo metu skiepijimas įprastai vykdomas aštuoniuose centruose, tačiau tam pritaikius „Litexpo“ parodų centro patalpas, keli iš jų bus uždaryti.

„Greičiausiai, jei atidarysime „Litexpo“, galbūt du ar tris iš kitų vietų. Tiesiog taip gal efektyviau organizuoti. (...) Viena vertus norime, kad būtų kiek įmanoma arčiau žmonių, kita vertus – norime, kad būtų likučiai geriau valdomi“, – kalbėjo jis.

Jo teigimu, „Litexpo“ maksimaliai būtų galima paskiepyti apie 6 tūkst. žmonių kasdien, o iš viso sostinėje, padidinus apimtys, kasdien skiepą galėtų gauti apie 15 tūkst. žmonių.

Skiepyti parodų centre ketinama pradėti balandžio pabaigoje ar gegužę.

Remiantis Statisktikos departamento duomenimis, Vilnius šiuo metu yra panaudojęs 111,2 tūkst. vakcinos dozių iš 121 tūkst. 559 gautų.

Dalis savivaldybių skiepys ir šventinį savaitgalį, tačiau ne visos jų tą darys tris dienas

Dalis Lietuvos savivaldybių ketina tęsti gyventojų skiepijimą nuo COVID-19 ir ilgąjį Velykų savaitgalį, tačiau ne visos jų tą darys tris šventines dienas.

Kauno poliklinikos vadovas Paulius Kibiša BNS sakė, kad skiepyti planuojama tik vieną savaitgalio dieną – šeštadienį.

Šeštadienį dirbsim pilnu pajėgumu, sekmadienį, pirmadienį neskiepysime, nes per šią ir kitą savaitę paskiepysime iš viso 30 tūkst. žmonių“, – kalbėjo jis.

Poliklinikos vadovo teigimu, per šeštadienį planuojama vakcinuoti apie 4 tūkst. žmonių. Kaip ir sostinėje, gyventojai bus skiepijami „AstraZeneca“ vakcina.

Marijampolės meras Povilas Isoda sako, kad dirbti per Velykas nėra prasmės – žmonės prašo skiepytis po jų.

„Dirbsime šeštadienį. Taip susižiūrėjome, kad per Velykas nėra prasmės dirbti, nes žmonės, kaip pastebėjom pagal registraciją ir sąrašus, prašo po švenčių – nenori per jas eiti vakcinuotis, tad tuščiai stovėti nesinori“, – BNS sakė P.Isoda.

„Kita savaitė bus intensyvi, tai geriau duosime pailsėti dirbantiems žmonėms“, – pridūrė jis.

Meras teigia, kad dirbti septynias dienas per savaitę nėra pajėgumų, tačiau specialistai Marijampolėje spėja išnaudoti vakcinas ir per šešias dienas.

„Dirbti visą savaitę nėra tokių pajėgumų (...) Visas septynias dienas per savaitę, kol nėra masinės vakcinacijos, kol kas nėra prasmės dirbt, nes tuos vakcinos kiekius, kuriuos mes gauname – ne „AstraZeneca“, tai jie be problemų šitomis dienomis suvakcinuojami, o su „AstraZeneca“ mes daugiausia dirbame šeštadienį“, – teigė Marijampolės vadovas.

Skiepyti neplanuoja, nes nėra norinčiųjų

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas BNS teigė, kad skiepyti neplanuojama visas tris dienas, tačiau yra tikimybė, kad vakcinavimo centrai dirbs šeštadienį, jeigu nebus spėta visų paskiepyti penktadienį.

„Šiauliuose yra gajos tradicijos, o čia eina kalba apie labai stiprią religinę šventę, tai jeigu mes tą darbą darytume, taptume pajuokos objektu, nes šitas darbas tiesiog nepavyktų – būtų beprasmis medikų užimtumas dėl darbo, kuris nevyksta. Kitaip tariant, nenorime imituoti darbo ir taikyti prievartinių mechanizmų tuo metu, kai to dalyko nereikia daryti“, – sakė A.Visockas.

„Jeigu kartais būtų didžiulis žmonių noras skiepytis, o jo nėra – patys žmonės prieš šventes nesiregistruoja, (...) ir jeigu mes negalėtume paskiepyti visų žmonių penktadienį, tai tada šeštadienį kažkiek valandų dar padirbėtume“, – teigė jis.

Pasak jo, Šiauliuose vakcinos efektyviai išnaudojamos ir darbo dienomis, o medikai turi teisę į poilsį.

„Pilnai, visada. Norėčiau pabrėžti efektyvumo ir pagarbos medikams klausimą, nes medikai taip pat turi teisę į poilsį, kuris dažniausiai yra šeštadienį ir sekmadienį“, – kalbėjo A.Visockas.

Jis taip pat tikino, kad Šiauliai vakcinavimo tempais neatsiliks nuo kitų miestų, kurie ketina skiepyti ateinantį savaitgalį.

Skiepyti savaitgalį neketina ir Mažeikių rajonas. Kaip BNS sakė mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė, šiuo metu turimas vakcinų dozes ketinama sunaudoti iki penktadienio.

Ir nors tądien savivaldybę turėtų pasiekti dar apie 1,2 tūkst. „AstraZeneca“ vakcinos dozių, tačiau norinčiųjų skiepytis šia vakcina beveik nėra.

„Turime tik 18 norinčių, kurie nori ir kuriuos pagal prioritetus galime skiepyti. Nežinom, ar tikrai atvyks dar ta „AstraZeneca“ penktadienį popiet. (...) Visiems yra tos šventės matomai“, – kalbėjo S.Bernotienė.

Ji teigė besitikinti, kad didesnis susidomėjimas skiepais bus po Velykų. Be to, „AstraZeneca“ kitą savaitę svarstoma pradėti skiepyti ir žemesnėse prioriteto grupėse esančius žmones – visus norinčius jaunesnius nei 65-erių metų gyventojus.

„Mes tikimės, kad dabar tie žmonės, pabuvę vietiniuose burbuluose, atgaus jėgas ir ateis visai kita emocija“, – sakė Mažeikių rajono mero pavaduotoja.

Statistikos departamento duomenimis, Lietuva yra gavusi 642 tūkst. 365 vakcinos dozes, 577 tūkst. 565 pristatytos į vakcinavimo centrus, iš jų sunaudota 515 tūkst. 287.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.