Pietų Afrikoje aptikta nauja Covid-19 atmaina su nemažai mutacijų

Medikų darbas su COVID-19 pacientais / E.Čebatorienės RVUL nuotr.
Autorius: BNS
Publikuota: 2021-11-26 11:29
Pietų Afrikos mokslininkai pranešė nustatę naują Covid-19 atmainą, turinčią daugybę mutacijų. Anot jų, ši atmaina kelia „rimtą susirūpinimą“ ir yra atsakinga už „eksponentinį“ naujų užsikrėtimo atvejų skaičius augimą.

Europos Sąjunga siūlys uždrausti keliones iš pietinių Afrikos valstybių, aptikus naują Covid-19 variantą, kuris, kaip baiminasi mokslininkai, gali pakirsti pastangas įveikti pandemiją.

EK, „glaudžiai bendradarbiaudama su valstybėmis narėmis, siūlys aktyvuoti avarinį stabdį, kad būtų sustabdytas oro susisiekimas iš Pietų Afrikos regiono dėl susirūpinimą keliančio varianto B.1.1.529“, penktadienį sakė Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen.

Jungtinė Karalystė ketvirtadienį pranešė uždrausianti atvykti į šalį iš šešių pietinių Afrikos valstybių, Pietų Afrikoje aptikus naują COVID-19 variantą su nemažai mutacijų.

„Ankstyvas šio varianto požymis yra tas, kad jis gali būti labiau užkrečiamas nei delta atmaina, o šiuo metu mūsų turimos vakcinos gali būti mažiau veiksmingos prieš jį“, – kalbėjo sveikatos apsaugos sekretorius Sajidas Javidas.

Jis sakė, kad naujasis variantas, kuris laikomas atsakingu už „eksponentinį“ naujų užsikrėtimo atvejų skaičiaus augimą Pietų Afrikoje ir kuris taip pat buvo nustatytas keliautojams iš šios šalies Botsvanoje ir Honkonge, iki šiol Britanijoje aptiktas nebuvo.

Tačiau S. Javidas nurodė, kad britų mokslininkai yra „giliai sunerimę“, ir atsargumo sumetimais nuspręsta nuo penktadienio 12 val. Grinvičo (14 val. Lietuvos) laiku sustabdyti visus skrydžius iš Pietų Afrikos, Namibijos, Lesoto, Esvatinio, Zimbabvės ir Botsvanos.

„Kiekvieną, atvyksiantį iš tų šalių nuo sekmadienio 4 val. ryto, reikalausime karantinuotis viešbučiuose“, – pridūrė jis.

„Jei kas nors atvyktų anksčiau, jie turėtų savarankiškai izoliuotis namuose ir atlikti PGR testą antrą ir aštuntą dieną, – kalbėjo sveikatos apsaugos sekretorius. – O jei kas nors atvyko iš bet kurios iš tų šalių per pastarąsias 10 dienų, mes paprašytume jų atlikti PGR testus.“

Britanija yra viena labiausiai nukentėjusių nuo COVID-19 šalių – nuo protrūkio pradžios praėjusių metų pradžioje mirė apie 144 000 žmonių.

Pietų Afrikoje aptikta atmaina pasiekė Izraelį

Izraelyje nustatytas užsikrėtimo nauja COVID-19 atmaina, turinčia daug mutacijų, atvejis, penktadienį paskelbė Sveikatos apsaugos ministerija.

Ši atmaina, mokslininkų pavadinta B.1.1.529, pirmą kartą buvo aptikta Pietų Afrikoje. Ja užsikrėtęs asmuo sugrįžo iš Malavio.

Pasak ministerijos, įtariama, kad dar du asmenys, sugrįžę iš Malavio, gali būti užsikrėtę B.1.1.529, todėl jie karantinuoti.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.