Platformoje manodaktaras.lt galima registruotis ir koronaviruso tyrimams: ką reikia apie juos žinoti?

Covid-19 tyrimas iš nosiaryklės / Shutterstock nuotr.
Autorius: Monika Kairienė
Publikuota: 2021-07-26 14:02
Registracijos pas gydytojus platformoje manodaktaras.lt galima registruotis ir koronaviruso tyrimams Krikščionių medicinos centre. Tyrimai, kuriems galima patogiai užsiregistruoti platformoje manodaktaras.lt:
  • PGR testas – laikomas tiksliausiu metodu nustatant koronaviruso (SARS-CoV-2) infekciją. Tyrimui atlikti specialiu pagaliuku paimamas tepinėlis iš nosiaryklės. Rezultatas gaunamas per 24 val. Aktualu keliaujantiems, norintiems pasinaudoti galimybių pasu, PGR testo rezultatas galioja 72 val.

  • Antigeno nustatymas – greitasis testas nustatant koronaviruso (SARS-CoV-2) infekciją, rezultatas gaunamas per 30 min. Lietuvoje antigeno tyrimo rezultatas galioja 48 val, jis galioja ir kai kuriose užsienio šalyse, priklausomai nuo šalies – 24 ar 48 val. Antigeno tyrimas gali būti atliekamas specialiu pagaliuku paimant tepinėlį iš nosiaryklės arba iš seilių. „Tiems, kas nenori iš nosiaryklės, darome tyrimą iš seilių, reikia surinkti seilių į specialią talpą. Tai visiškai neskausminga ir paprasta“, – sako Krikščionių medicinos centro slaugytoja Živilė Vasiljeva.

  • Antikūnų tyrimas atliekamas iš veninio kraujo. Jis parodo antikūnų kiekį po Covid-19 ligos arba skiepo. „Galima pasitikrinti prieš skiepą, nes kartais žmonės būna prasirgę besimptome forma. Jeigu yra nemažas kiekis antikūnų, po skiepo gali būti reakcija. Po skiepo taip pat galima išsitirti antikūnus, kad žinotume, koks jų kiekis susidarė“, – sako slaugytoja.

Pasak Krikščionių medicinos centro slaugytojos Ž.Vasiljevos, nė vienam iš koronaviruso testų niekaip ruoštis nereikia. Slaugytoja atkreipia dėmesį, kad dažnai žmonės įsivaizduoja, kad tepinėlio paėmimas iš nosiaryklės bus labai nemalonus, pagaliukas kišamas labai giliai, tačiau iš tiesų procedūra labai trumpa ir nėra skausminga.