Kataraktos gydymas / Kauno klinikos nuotr.

Po išgydytos kataraktos Regina dėkoja gydytojams: mačiau iš karto po operacijos

manodaktaras.lt
Publikuota: 2021-02-21 10:25
Regina pamena, kad pirmuosius akinius užsidėjo būdama 42 metų, tačiau tai problemos neišsprendė. „Kol vienus akinius užsisakau ir sulaukiu, jau prireikia kitų, nes rega nuolatos prastėja“, – pasakojimą pradeda moteris.
Vėliau, ligai vis progresuojant, moteris nusprendė kreiptis į gydytojus. Po atliktų tyrimų Regina išgirdo regos silpnėjimo priežastį – katarakta. „Nieko nelaukus užsiregistravau pas Kauno klinikų akių ligų gydytojus operacijai ir sužinojau, kad katarakta – ne vienintelė problema, – prisimena pacientė. – Gydytojai ištyrė, kad man pažeista ragena, o dėl drumstėjančio lęšiuko blogėja ir regėjimas.“

Pasak Kauno klinikų Akių ligų klinikos Akių ligų dienos chirurgijos skyriaus ir Kataraktos, glaukomos ir lazerinės chirurgijos sektoriaus vadovės, gydytojos oftalmologės prof. dr. Dalios Žaliūnienės, katarakta dažniausiai pasireiškia vyresniems žmonėms dėl medžiagų apykaitos sulėtėjimo.

„Dėl akies lęšiuko drumstėjimo nusilpsta matymas. Nors katarakta dažniausiai laikoma organizmo senėjimo pasekme, pastaruoju metu liga pasireiškia vis jaunesniems pacientams. Tam įtakos turi akių traumos, operacijos, uždegimai ar net sisteminės ligos tokios kaip cukrinis diabetas. Taip pat katarakta gali progresuoti ir dėl ultravioletinių spindulių, kurie ypač kenkia akims“, – pastebi profesorė.

Vienintelis efektyvus šios ligos gydymo būdas – operacija, todėl Kauno klinikose Reginai atlikta kataraktos pašalinimo ir dirbtinio lęšio implantacijos operacija. Kadangi pacientei diagnozuota ne tik katarakta, bet ir ragenos ligos, moteris nusprendė, kad procedūra būtų atlikta panaudojant femtosekundinį lazerį.

„Šis lazeris padeda sumažinti kai kurių pooperacinių komplikacijaų dažnį ar pagerinti operacijos rezultatus. Akių operacijos, atliekamas femtosekundiniu lazeriu, pasižymi tuo, kad spindulį ir jo poveikį leidžia sufokusuoti reikiamame audinio gylyje. Tokiu būdu suardomas lęšiukas, tačiau ragena lieka nepažeista. Tai ypatingai svarbu pacientams, kurie serga ragenos ligomis“, – teigia prof. dr. D.Žaliūnienė.

Šiandien, po operacijos praėjus beveik pusei metų, pacientė jaučiasi puikiai. „Mačiau iš karto vos tik atliko operaciją pirmajai akiai. Žinoma, po operacijos šiek tiek ašarojo akys, bet manau, tai yra natūralu. Džiaugiuosi, kad gydytojų komanda sugrąžino man regėjimą“, – sako Regina.

Kauno klinikų Akių ligų klinikos atnaujintose operacinėse įdiegta naujausia technologija – femtosekundinio lazerio chirurginė sistema, leidžianti pacientams taikyti inovatyviausius kataraktos chirurgijos gydymo metodus. „Kauno klinikos yra pirmoji universiteto ligoninė Baltijos šalyse, kurioje naudojamos tokios lazerinės chirurginės sistemos. Visa tai daro Akių ligų kliniką lygiaverte su pažangiausiomis Europos ir kitų pasaulio šalių klinkomis bei išskirtine Lietuvoje ir Baltijos šalyse“, – pasakoja profesorė.

Šaltinis: Kauno klinikų inf.