Praėjusią parą Lietuvoje nustatyta 450 naujų COVID-19 atvejų, mirė 10 žmonių

Kasdienė medikų kova su COVID-19 infekcija / Vidmanto Balkūno (VUL Santaros klinikos) nuotr.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2021-03-06 12:41
Praėjusią parą šalyje nustatyta 450 naujų COVID-19 atvejų, nuo šios infekcinės ligos mirė dar 10 žmonių, jiems buvo nuo 60 iki 99-erių metų, rodo šeštadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

Keturiems mirusiesiems buvo nuo 70 iki 79-erių metų. Trys mirusieji priklausė 60-69 metų amžiaus grupei. Du mirę žmonės buvo 80-89 metų amžiaus, vienas – 90-99-erių. Visi šie asmenys mirė ligoninėse. Statistikos departamentas atkreipia dėmesį, kad per parą mirusiųjų skaičius yra išankstinis ir per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais.

Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydoma 879 COVID-19 pacientai, 95 iš jų – reanimacijoje, šeštadienį pranešė Statistikos departamentas. Deguonis papildomai tiekiamas 739 ligoniams, 48 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija. Per parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 99 žmonės.

COVID-19 ir toliau plinta darželiuose, įmonėse

COVID-19 ir toliau plinta vaikų darželiuose bei įmonėse, šeštadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Naujas protrūkis praėjusią parą nustatytas Klaipėdos regos ugdymo centre, kur koronaviruso infekcija patvirtinta keturiems darbuotojams ir trims ugdytiniams.

Tęsiasi protrūkis Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Žiburėlis“. COVID-19 liga patvirtinta darželio ugdytiniui. Su protrūkiu iš viso siejami devyni atvejai – susirgo aštuoni darbuotojai ir vienas ugdytinis.

Dar vienas naujas protrūkis siejamas su siuvimo įmone, įsikūrusia Alytaus apskrityje. COVID-19 liga patvirtinta dviem asmenims, iš kurių vienas antrinis atvejis patvirtintas šeimoje.

Registruotas vienas naujas atvejis (antrinis šeimoje), susijęs su protrūkiu bendrovėje „Vitameda“. Iš viso su protrūkiu siejama 13 atvejų, iš jų trys antriniai šeimose. 

Medienos apdirbimo įmonėje Telšių apskrityje „Memelio medis“ toliau registruojami susirgimai. Patvirtinti du COVID-19 ligos atvejai. Iš viso su šiuo protrūkiu siejama 20 atvejų – 16 pirminių ir keturi antriniai šeimose.

Telšių lopšelyje-darželyje „Mastis“ patvirtintas vienas COVID-19 ligos atvejis ir vienas antrinis atvejis, susijęs su šiuo protrūkiu. Iš viso registruoti trys pirminiai atvejai ir vienas antrinis.

Konditerijos gamyba užsiimančioje sostinės įmonėje „Mažoji ragainė“ šiuo metu patvirtinta 14 atvejų, iš kurių du yra antriniai atvejai.

Vilniuje įsikūrusioje baldų gamyba ir prekyba užsiimančioje įmonėje šiuo metu yra iš viso patvirtinta 20 atvejų. Iš jų septyni atvejai yra antriniai.

Su Vilniaus stačiatikių Šventosios Dvasios vienuolyno protrūkiu siejami keturi atvejai.

Drabužių siuvimu ir gamyba užsiimančioje įmonėje, įsikūrusioje Švenčionių rajone, patvirtinti penki atvejai, iš kurių du yra antriniai.

Su prekybos įmonės padaliniu, įsikūrusiu Švenčionių rajone, šiuo metu yra siejami keturi atvejai, iš kurių vienas yra antrinis.

Švenčionėlių lopšelyje-darželyje „Vyturėlis“ patvirtinti trys atvejai, iš kurių vienas yra antrinis.

Statybos įmonėje, įsikūrusioje Kupiškyje, iš viso siejama 10 atvejų. Susirgo aštuoni darbuotojai ir patvirtinti du antriniai atvejai.

Su vandens tiekimo įmone, įsikūrusioje Kupiškyje, siejami keturi atvejai darbuotojams.

Iš viso su protrūkiu Biržuose įsikūrusioje kepykloje siejami penki atvejai.

Šiaulių sporto gimnazijoje per pastarąją savaitę užregistruoti keturi COVID-19 atvejai. Atvejai nustatyti futbolo komandų nariams. Komandų didelės rizikos sąlytį turėję asmenys izoliuoti, organizuojami profilaktiniai tyrimai.

Taksi paslaugas teikiančios įmonės, įsikūrusios Utenoje, protrūkyje praėjusią parą užregistruoti du COVID-19 ligos atvejai.

Su Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Visagino policijos komisariatu siejami du COVID-19 atvejai.

Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruota 35.

Per praėjusią parą izoliuota 1090 didelės rizikos sąlytį turėjusių asmenų, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 63 tūkst. 601 asmuo. 

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruota 53.

Specialistai atkreipia dėmesį, kad šie asmenys epidemiologinės diagnostikos metu įvardija įvairias vietas, t. y. parduotuves, degalines, plovyklas, kur lankėsi, tačiau nurodo, jog kontakto laikas trumpas, o kitų asmenų užsikrėtimo atvejai tose vietose nėra registruoti.

COVID-19 statistika

Pastarųjų 14 dienų naujų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 242,8 atvejo.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 201 tūkst. 799 žmonės.

Statistiškai pasveiko ir šiuo metu yra gyvi 188 tūkst. 103 žmonės, deklaruoti – 143 tūkst. 793 pasveikę asmenys. Statistiškai šiuo metu serga 6582 žmonės, deklaruotas sergančiųjų skaičius siekia 50 tūkst. 892.

Deklaruotu sergančiuoju Statistikos departamentas laiko asmenį, kuriam buvo patvirtintas ligos atvejis ir ligos pabaiga nepatvirtinta gydytojo. Statistinis sergantysis yra asmuo, kuriam liga patvirtinta per pastarąsias 28 dienas. Praėjus šiam terminui, žmogus laikomas statistiškai pasveikusiu.

Anot departamento, statistinių sergančiųjų rodiklis gali būti tikslesnis vertinant populiacijos sergamumą, nes tarp deklaruotų sergančiųjų gali būti atvejų, kai asmuo jau nebeserga, bet šeimos gydytojas nėra patvirtinęs ligos pabaigos.

Nuo COVID-19 Lietuvoje iš viso mirė 3321 žmogus. Su šia infekcine liga – tiesiogiai ir netiesiogiai – siejama 6661 mirtis.

Praėjusią parą šalyje atlikta 7412 molekulinių (PGR) tyrimų dėl įtariamo koronaviruso, iš viso nuo pandemijos pradžios jų atlikta 2 mln. 129 tūkst. 635.

Be to, per parą atlikti 814 antigeno tyrimų. Iš viso jų atlikta 36 tūkst. 737.

Teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per pastarąsias septynias dienas siekia 6 procentus.

Pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze praėjusią parą paskiepyta 8310 žmonių, antrąja doze – 4369 asmenys. Iš viso šalyje pirmąja doze paskiepyta 209 tūkst. 199 žmonės, abiem dozėmis – 85 tūkst. 373 asmenys.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.