Prireikus kviesti greitąją pagalbą, pasiruoškite atsakyti į 5 klausimus

Greitoji medicinos pagalba / 123RF.com nuotr.
Autorius: www,manodaktaras.lt
Publikuota: 2019-10-09 16:35
Atsitikus nelaimei, susirgus, kviečiame greitąją pagalbą. Kad neprarastume brangių sekundžių aiškinant greitosios medicinos pagalbos dispečerei, kas atsitiko, reikėtų žinoti 5 svarbiausius klausimus ir pasiruošti į juos atsakyti.

Koks yra įvykio vietos adresas?

Būtina pasakyti tikslų miesto, kaimo, vienkiemio, viensėdžio pavadinimą. Taip pat ir gatvės pavadinimą. Jei nežinote gatvės pavadinimo, reikėtų kuo skubiau išsiaiškinti ir pasakyti jį dispečeriui. Kviečiant į kaimo vietovę,  jei namas neturi adreso,  būtina pranešti orientyrą, kaip rasti namą. Pasakyti namo numerį. Jeigu jis nežinomas, maždaug pasakyti, koks pastatas yra šalia, tai gali būti parduotuvė, skveras, degalinė ir t. t. Jeigu kviečiama žinant adresą, reikia pasakyti buto numerį, aukštą, jei namas daugiaaukštis. Taip pat ir namo laiptinės kodą, jeigu durys yra koduotos.

Pasakykite, kas atsitiko.

Reikėtų pasakyti ligos ar traumos požymius, paciento būklę (sąmoningas ar ne) pranešti apie kitus nusiskundimus.

Koks paciento amžius?

Reikėtų pasakyti suaugusiojo amžių pilnais metais arba apytiksliai, kūdikio – mėnesiais.

Paciento vardas, pavardė

Jeigu ši informacija yra žinoma, ji yra ypač svarbi į kaimo vietoves vykstančioms brigadoms.

Kas kviečia pagalbą?

Nurodomas giminystės ryšys, jei kviečia ne giminė, nurodoma „kaimynas“, „praeivis“ ir pan.

Labai svarbu tiksliai atsakyti į visus GMP dispečerio klausimus bei išklausyti papildomą informaciją, kuri gali būti lemtinga gelbstint paciento gyvybę. Priimdamas iškvietimą dispečeris privalo išaiškinti, ar yra gyvybei grėsmingas sindromas, todėl labai svarbu, kad kviečiantis asmuo per anksti nepadėtų ragelio, o išklausytų visas instrukcijas ir jas vykdytų, iki atvyks greitosios pagalbos brigada. Pokalbio su dispečeriu trukmė nenulemia GMP brigados atvykimo operatyvumo (esant skubiam kvietimui brigada išvyksta nedelsiant, o papildoma informacija perduodama jai vėliau radijo ryšio priemonėmis arba kviečiantysis yra  sujungiamas su į pagalbą vykstančia GMP brigada).

Parengta pagal https://www.vgmps.lt informaciją

Naujausi straipsniai