PSO nerekomenduoja naudoti hidroksichlorokvino kaip vaisto nuo COVID-19

Koronavirusas Covid-19 / Shutterstock nuotr.
Autorius: Manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-05-28 14:09
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir toliau nerekomenduoja naudoti antimaliarinio vaisto hidroksichlorokvino koronaviruso SARS-CoV-2 sukeliamai COVID-19 ligai gydyti.

PSO ekstremalių situacijų direktorius Michaelas Ryanas priminė, kad PSO sustabdė hidroksichlorokvino ir chlorokvino bandymus su COVID-19 pacientais, kad dar kartą patikrintų šių vaistų saugumą. „Mes jau sakėme, kad mes nerekomenduojame naudoti hidroksichlorokvino prieš COVID-19“, – pabrėžė jis.

„Tik užbaigę šių vaistų naudojimo (prieš COVID-19 – red.  past.) saugumo pakartotiną analizę galėsime pateikti naujas rekomendacijas“, – sakė M.Ryanas ir pridūrė, jog hidroksichlorchikinas „pademonstravo savo veiksmingumą maliarijai ir vilkligei gydyti“.

„Nerimas dėl šio vaisto yra susijęs tik su COVID-19 gydymu. Nėra pakankamai empirinių duomenų, kurie įrodytų jo veiksmingumą gydant ar užkertant kelią COVID-19“, – akcentavo PSO ekspertas.

PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas gegužės 25-ąją pranešė, jog PSO „laikinai“ stabdo klinikinius bandymus, per kuriuos keliose šalyse buvo tiriamas hidroksichlorokvino poveikis koronavirusine infekcija sergantiems pacientams.

Šis sprendimas buvo priimtas praeitą savaitę žurnalui „The Lancet“ paskelbus, kad hidroksichlorokvinas COVID-19 pacientams gali padidinti mirties ir širdies veiklos sutrikimų riziką.

Antimaliarinis vaistas hidroksichlorokvinas, paprastai naudojamas reumatoidiniam artritui (sąnarių uždegimui) gydyti, sulaukė prieštaringų vertinimų, kai keli garsūs medikai ir JAV prezidentas Donaldas Trumpas, pripažinęs asmeniškai jį vartojantis kaip profilaktinę priemonę prieš COVID-19, pasisakė už šio preparato naudojimą per koronaviruso protrūkį, nepaisant to, kad nors atlikta per mažai bandymų jo veiksmingumui įrodyti.

Šiuo metu tebetiriamos galimybės koronavirusinę infekciją gydyti kitokiomis priemonėmis, įskaitant eksperimentinį preparatą remdesivirą arba kombinuotąją terapiją, pasitelkiamą gydant ŽIV užsikrėtusius pacientus.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Temos:

Covid-19