Pusė naujų koronaviruso atvejų susiję su Santaros klinikomis

Kasdienė medikų kova su COVID-19 infekcija / Vidmanto Balkūno (VUL Santaros klinikos) nuotr.
Autorius: Manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-05-25 14:35
Pusė naujų koronaviruso atvejų yra susiję su židiniu Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose, pirmadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Per praėjusią parą iš viso patvirtinta 12 naujų koronaviruso atvejų. „Vilniaus apskrityje užfiksuota dešimt atvejų, Alytaus apskrityje – du“, – BNS pirmadienį sakė NVSC Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė. 

Anot jos, Vilniuje koronavirusas patvirtintas dviem Santaros klinikų Krūtinės chirurgijos skyriaus darbuotojams.

„Pirminiais duomenimis, dar keturi asmenys galimai susiję su šioje įstaigoje užsikrėtusiais asmenimis. Tai arba šeimos nariai, arba tie, su kuriais šiaip artimai bendravo, bet jie tikrai turėjo kontaktą“, – kalbėjo R.Lingienė.

Pasak NVSC atstovės, naujas atvejis patvirtintas ir Antavilių pensionate – infekcine liga užsikrėtė pacientas. „Du atvejai Vilniaus apskrityje yra susiję su sirgimu šeimoje. Dėl vieno atvejo dar vyksta epidemiologinis tyrimas“, – teigė ji.

R.Lingienės teigimu, Alytaus apskrityje, Lazdijų rajone, koronavirusu užsikrėtė du vienos šeimos nariai. „Tęsiame diagnostiką, dar labai šviežia viskas“, – sakė NVSC Vilniaus departamento vadovė.

Reanimacijoje – septyni pacientai

Pirmadienio duomenimis, ligoninėse dėl koronaviruso gydomi 69 asmenys, iš jų septyni – reanimacijoje.

„Situacija tikrai gerėja. Stacionare šiuo metu gydomi 69 tik asmenys, iš jų tik septyni reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuose. Dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma tik dviem asmenims ir su deguonies kaukėmis šiuo metu gydomi 24 pacientai“, – sakė NVSC Vilniaus departamento vadovė R.Lingienė.

Iš viso šiuo metu Lietuvoje yra patvirtinti 1635 koronaviruso atvejai, iš jų 327 – sveikatos priežiūros specialistams. 426 asmenys tebeserga, pasveiko – 1138, iš jų 220 sveikatos priežiūros specialistai. Mirė 63 užsikrėtusieji, dar aštuoni susirgusieji mirė dėl kitų priežasčių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.