Pykinimas nėštumo metu – kiek laiko jis gali tęstis?

Nėštumas, pykinimas / Shutterstock nuotr.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2021-04-01 09:30
Net iki 80 proc. besilaukiančių moterų pykina, o apie pusę besilaukiančiųjų kankina ne tik pykinimas, bet ir vėmimas. Nėščiųjų pykinimą gali lydėti ir kiti simptomai – šleikštulys, žiaukčiojimas, padidėjęs seilėtekis. Kurią nėštumo savaitę pykinimas turėtų baigtis?

Nėščiųjų pykinimas dar vadinamas rytiniu pykinimu, tačiau tai yra klaidinantis terminas, nes, nors pykinimas gali prasidėti ryte, pykinti gali ir visą dieną. Kai kurios nėščiosios vėliau dieną pasijunta geriau, tačiau kitoms pykinimas gali sustiprėti kaip tik vakare.

Pykinimą, manoma, sukelia nėštumo pradžioje didėjantis choriono gonadotropinio hormono (hCG) ir estrogenų kiekis. Nėščiosios turėtų nepamiršti, kad prasta savijauta reiškia, kad jūsų organizmas daro, tai ką ir turi daryti – gamina hormonus, kurie padeda vaisiui vystytis.

Rytinis pykinimas paprastai nekenkia nei motinos, nei vaisiaus sveikatai, tačiau pykinimas, vėmimas, šleikštulio pojūtis gali labai varginti. Sunkiausiais atvejais (iki 3 proc. nėštumų) gali pasireikšti būklė hyperemesis gravidarum – užsitęsęs nėščiųjų vėmimas, galintis lemti svorio netekimą, dehidrataciją, kitas komplikacijas. Jei moteris taip dažnai vemia, kad negali gauti pakankamai maisto medžiagų ir skysčių, ją gali tekti gydyti ligoninėje lašinių ir vaistų pagalba.

Kiek trunka nėščiųjų pykinimas?

Pykinimas nėštumo metu paprastai prasideda 5-6 nėštumo savaitę. Labiausiai nėščiąją gali pykinti 9-10 nėštumo savaitę, kai nėštumo hormono hCG kiekis organizme didžiausias. 11 nėštumo savaitę hCG lygis pradeda kristi ir iki 15 savaitės šio hormono lygis tampa perpus mažesnis nei jo piko metu.

Daugumai moterų pykinimas praeina 14-20 nėštumo savaitę. Tačiau dalį nėščiųjų pykina ir vėlesnio nėštumo metu, o maždaug 5 proc. moterų pykinimas tęsiasi visą nėštumą.

Jei pykinimas tęsiasi ir po 20 nėštumo savaitės, pirmą kartą jus pradėjo pykinti po 9 nėštumo savaitės, arba pykinimas, einant nėštumo savaitėms, tai praeina, tai vėl atsiranda, pasitarkite su nėštumą prižiūrinčiu gydytoju.

Parengta pagal babycenter.com

Platformoje manodaktaras.lt, paspaudę čia, rasite jums tinkamą akušerį-ginekologą savo mieste ir lengvai galėsite užsiregistruoti konsultacijai.