Reanimacijoje – 14 koronavirusu infekuotų pacientų

Santariškių klinikos / Andriaus Ufarto nuotr.
Autorius: Manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-04-02 14:26
Lietuvos ligoninėse yra 125 koronavirusu infekuoti asmenys, 14 gydomi reanimacijoje, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministrerija.

„Turime 125 pacientus, kurie yra stacionare, dešimt iš jų yra reanimacijoje su deguonimi, keturi – reanimacijoje su dirbtine plaučių ventiliavimo įranga“, – spaudos konferencijoje sakė ministras Aurelijus Veryga.

Dar 34 pacientams prijungti deguonies aparatai, bet jie nėra reanimacijoje. 

Mirė devintas žmogus 
Iš viso šalyje ketvirtadienį patvirtinti 649 užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejai. Mirė dar vienas koronavirusu užsikrėtęs žmogus iš Ukmergės. Infekcijos aukų skaičius ketvirtadienį išaugo iki devynių.

„Turime informacijos apie dar vieną mirtį nuo COVID-19 infekcijos. Žmogus mirė namuose, buvo paimti tyrimai po mirties. Jis, mūsų turima pirmine informacija, ligoninėje negulėjo, ligoninėje kovo mėnesį gulėjo giminaitė“, – BNS teigė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė.

Pasak jos, miręs žmogus buvo rizikos grupėje, vyresnio amžiaus. Jis mirė savaitės pradžioje, o ketvirtadienį patvirtinta, kad jis buvo užsikrėtęs koronavirusu.

Tarp devynių mirusiųjų, kuriems diagnozuota koronaviruso infekcija, šeši – iš Ukmergės.

Lietuvoje koronavirusas diagnozuotas 113 medikų
Naujausiais duomenimis, Vilniuje koronaviruso infekcija patvirtinta 39-iems medikams, Klaipėdoje – 36-iems, Ukmergėje – 25-iems, Kaune – 10-čiai, dar trys medikai su COVID-19 gydomi Panevėžyje.

„Tai yra visi medikai: gydytojai, slaugytojai, slaugytojų padėjėjai“, – sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro epidemiologė Daiva Razmuvienė. 

Pasak jos, duomenys dėl Vilniaus dar tikslinami, nes čia pervežta ir dalis Ukmergės medikų. Užsikrėtusio medicinos personalo atstovų skaičius išaugo tik Klaipėdoje –  čia naujai koronavirusas diagnozuotas penkiems medikams.

Šaltinis: BNS

TAIP PAT SKAITYKITE: Startavo konsultacijos su gydytojais telefonu, medikai ragina nedelsti

 

Temos:

Naujausi straipsniai