Šalyje – pirmoji šiemet mirtis nuo erkinio encefalito: vyras nebuvo pasiskiepijęs

Erkė / 123RF nuotr.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-07-02 20:36
Panevėžyje mirė erkiniu encefalitu užsikrėtęs vyras. Tai – pirmoji auka šiemet, pranešė „Lietuvos ryto“ televizija. 48-erių vyras nebuvo pasiskiepijęs.

Į Panevėžio ligoninę vyras pateko po tėvo dienos. Sunerimo, kai ėmė nebejausti vienos kojos. Naktį pakilo temperatūra, pradėjo galvą skaudėti. Artimieji išvietė greitąją. 

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje vyrui diagnozuotas erkinis encefalitas. Vyras paniro į komą. „Jis papuolė į reanimaciją iškart. Tai vienas iš tokių atvejų, kai būna labai sunkūs. Dažnai dėl erkinio encefalito patenka su visom komplikacijom“, – „Lietuvos ryto“ televizijai komentavo Respublikinės Panevėžio ligoninės Infekcinių ligų suaugusių skyriaus vedėja-infekcinių ligų gydytoja Violeta Dambrauskienė.

Kaip apsisaugoti nuo erkių platinamų ligų

Manodaktaras.lt primena, kad nuo erkinio encefalito apsaugo skiepai, o nuo Laimo ligos skiepų nėra, todėl šiuo atveju apsaugo tik bendrosios profilaktinės priemonės. Einant į mišką reikėtų apsivilkti šviesiais, ilgomis rankovėmis, drabužiais, kurių rankogaliai gerai priglustų prie riešo. Kelnių klešnių apačia taip pat turėtų būti gerai prigludusi prie kūno. Galvą patartina apsirišti skarele arba užsidėti gerai priglundančią kepurę, gobtuvą.

Reguliariai naudoti repelentus (erkes atbaidančias priemones), kadangi jų poveikis yra trumpalaikis. Būnant gamtoje reikėtų dažniau apžiūrėti save ir bendrakeleivius. Pamatę drabužiais ropojančias erkes – sunaikinkite. Įsisiurbusią erkę nedelsiant ištraukite.

Po erkės įkandimo, apie vieną mėnesį, stebėkite savo sveikatą. Jei per šį laikotarpį pasireiškė pirmieji erkių platinamų ligų požymiai (paraudimas erkės įsisiurbimo vietoje, karščiavimas, galvos, sąnarių, raumenų skausmas, bendras organizmo silpnumas), kreipkitės į savo šeimos gydytoją.

TAIP PAT SKAITYKITE: Po apsilankymo gamtoje – specifiniai COVID-19 simptomai? O gal – erkinio encefalito?