Santaros klinikos: į ligonines guldomų Covid-19 pacientų pikas išsilaikys dvi savaites

Kasdienė medikų kova su COVID-19 infekcija / Vidmanto Balkūno (VUL Santaros klinikos) nuotr.
Autorius: BNS, manodaktaras.lt
Publikuota: 2021-04-09 15:51
Praėjusią parą šalyje nustatyti 1155 nauji Covid-19 atvejai, nuo šios infekcinės ligos mirė 13 žmonių, penktadienį pranešė Statistikos departamentas. Santaros klinikos prognozuoja, kad į ligonines guldomų Covid-19 pacientų pikas išsilaikys apie dvi savaites.

Kaip nurodoma gydymo įstaigos pranešime, pastarąsias tris paras Vilniaus regione į ligonines paguldoma jau ne po 50, o po 70–80 pacientų.

„Vadinamoji trečioji banga, kurios tikėjomės ir kuriai rengiamės, auga ne palaipsniui, o didesniu nei įprasta pacientų skaičiumi“, – pranešime cituojama Santaros klinikų direktorė valdymui Aušra Bilotienė Motiejūnienė.

Kaip nurodoma pranešime, didesnis užsikrėtimo mastas ir pacientų skaičius siejamas su Lietuvoje plintančia britiškąja viruso atmaina.

Santaros klinikų duomenimis, tarp klinikose hospitalizuotų pacientų šia atmaina yra užsikrėtę daugiau nei pusė.

Gydymo įstaigos teigimu, ir toliau laikomasi plano į Santaros klinikų Covid-19 ligoniams įrengtus padalinius guldyti tik vidutinio sunkumo ir sunkius pacientus, kuriems reikia aktyvaus gydymo, deguonies terapijos, reanimacijos ir intensyviosios terapijos paslaugų.

Jų gulėjimo laikas stacionare paprastai užtrunka 7–10 dienų.

Ruošiami nauji pajėgumai, gydomi jaunesni pacientai

Pasak Santaros klinikų direktorės valdymui, laukiant savaitgalio, vėl tenka pasirūpinti naujomis Covid-19 liga sergantiems pacientams skirtomis vietomis: atidaromas Covid-19 padalinys Švenčionių ligoninėje, Vidaus reikalų ministerijos medicinos centre, didinama lovų Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje, planuojama įtraukti į procesą Molėtų ir kitas regiono ligonines.

Kaip ir ankstesnėmis savaitėmis, guldomų pacientų amžius išlieka panašus: daugiausia hospitalizuojama jaunesnių pacientų – iki 41 metų amžiaus, taip pat priklausančių 50–60 metų amžiaus grupei.

Santaros klinikų teigimu, vyresnio amžiaus pacientų mažėja. Tai siejama su tuo, jog didelė dalis jų jau yra pasiskiepiję ar persirgę šia liga.

„Geroji žinia vis dėlto yra net ir šiomis aplinkybėmis: visose regiono įstaigose, taip pat ir Santaros klinikose, planinių paslaugų mastas nėra sumažėjęs, jos teikiamos pagal išgales ir prisitaikant prie kintančios situacijos“, – sako A.Bilotienė Motiejūnienė.

Remiantis penktadienio Statistikos departamento duomenimis, Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydomas 961 Covid-19 pacientas, 94 iš jų – reanimacijoje. Deguonis papildomai tiekiamas 825 ligoniams, 52 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.