Šeši nauji COVID-19 atvejai – įvežtiniai, du susirgimai siejami su židiniu sostinės bare

Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro laboratorija / BNS nuotr.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-08-13 11:55
Per parą patvirtintas 21 naujas koronaviruso atvejis. Šeši yra įvežtiniai, du susirgimai siejami su ligos protrūkiu sostinės bare „Bardakas“, ketvirtadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Keturi įvežtiniai atvejai nustatyti Klaipėdos apskrityje – COVID-19 liga patvirtinta trims iš Lenkijos grįžusiems asmenims ir vienam grįžusiajam iš Ukrainos.

Du įvežtiniai atvejai – iš Ukrainos ir Uzbekistano – patvirtini Kauno apskrityje. NVSC teigimu, COVID-19 liga patvirtinta į Kaune veikiančią logistikos įmonę dirbti atvykusiems užsieniečiams. Asmenys koronavirusui būdingų simptomų nejaučia, testuoti profilaktiškai.

Su protrūkiu sostinės bare „Bardakas“ siejami du nauji ligos atvejai. Asmenims yra pasireiškę koronavirusui būdingi simptomai. Su šiuo židiniu iš viso siejami šeši koronaviruso atvejai.

Dar septyni žmonės užsikrėtė po kontakto su sergančiaisiais – keturi Vilniaus, po vieną Kauno, Panevėžio ir Klaipėdos apskrityse.

Kol kas epidemiologams nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė šeši žmonės – po du Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos apskrityse.

NVSC teigimu, penki iš jų tirti dėl jaučiamų koronavirusui būdingų simptomų, vienas – profilaktiškai. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

Izoliavosi VMI Tauragės ir Klaipėdos padalinių darbuotojai

Koronaviruso atvejai ketvirtadienį nustatyti Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) padalinyje, Respublikinės Kauno ligoninės vaikų reabilitacijos skyriuje.

Dėl nustatyto koronaviruso atvejo visi Tauragės ir Klaipėdos padalinių darbuotojai yra izoliuoti, atliekama patalpų, kurioje lankėsi užsikrėtęs asmuo, dezinfekcija.

Kaip BNS sakė Klaipėdos apskrities VMI atstovė spaudai Laima Domarkienė, užsikrėtusi darbuotoja šiuo metu nebedirba, paskutinė jos darbo diena buvo rugpjūčio 3-ioji. „Tai buvo padalinyje, kuris nesusijęs su tiesioginiu gyventojų aptarnavimu“, – sakė VMI atstovė.

Pasak inspekcijos, informacija apie užsikrėtusįjį ir artimai kontaktavusius asmenis pateikta Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui, jiems bus atliekami tyrimai.

Susirgo vaikų reabilitacijos skyriaus „Žibutė“ slaugytoja

Koronavirusas taip pat nustatytas Respublikinės Kauno ligoninės Vaikų ligų klinikos Vaikų reabilitacijos skyriaus „Žibutė“ slaugytojai.

„Į darbą Kačerginėje veikiančiame Respublikinės Kauno ligoninės Vaikų reabilitacijos skyriuje „Žibutė“ slaugytoja atėjo su neigiamu COVID-19 tyrimo rezultatu. Jis buvo gautas rugpjūčio 7 d., penktadienį. Šeštadienį slaugytoja pradėjo darbą „Žibutėje“, jos budėjimas baigėsi sekmadienio rytą, 8 val.“, – ligoninės atsiųstame komentare teigia jos generalinė direktorė doc. dr. Diana Žaliaduonytė.

Ligos simptomus ji pajuto ilsėdamasis namuose po budėjimo ir rugpjūčio 11 dieną pakartotinai davė ėminį COVID-19 testu, o trečiadienį buvo gautas teigiamas atsakymas.

Pasak ligoninės, šiuo metu identifikuoti visi darbuotojos kontaktai su personalu ir pacientais, įvykę jos parą trukusio budėjimo „Žibutėje“ metu. Per savaitgalio budėjimą slaugytoja vaikų grupę daugiausiai lydėjo į valgyklą, poilsio kambarius.

„Darbuotoja dėvėjo II lygio asmens apsaugos priemones pagal SAM rekomendaciją: medicininę kaukę, pirštines“, – teigia D.Žaliaduonytė.

Šiuo metu ligoninė sustabdė naujų pacientų priėmimą į „Žibutę“, atšauktos šio skyriaus ambulatorinės paslaugos, patalpos išdezinfekuotos, korpusas izoliuotas.

Su infekuota slaugytoja kontaktavusiems personalo darbuotojams ir pacientams paimti ėminiai COVID-19 tyrimui. Ligoninė rekomenduotų tėvams, norintiems išsivežti vaikus į namų aplinką, palaukti penktadienio, kai bus gauti COVID-19 tyrimų rezultatai ir tik gavus neigiamą atsakymą saugiai vykti namo. 

Vis dėlto ligoninės vadovė teigia, jog tėvams nėra draudžiama pasiimti vaikus tuojau pat, tačiau tokiu atveju jie turi užpildyti specialų dokumentą.

Lietuvoje iš viso patvirtinta 2330 COVID-19 ligos atvejų, tebeserga 547 asmenys.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.