Šešiose savivaldybėse planuojama daugiau profilaktinių tyrimų

Mobilus COVID-19 patikros punktas / BNS nuotr.
Autorius: Manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-06-01 14:46
Šią savaitę profilaktinių tyrimų daugiau bus atliekama šešiose savivaldybėse, kur sergamumas koronavirusu viršija šalies vidurkį: Vilniaus mieste ir rajone, Lazdijuose, Ignalinoje, Šalčininkuose ir Skuodo rajone.

„Tose savivaldybėse ir planuojama daugiau testuoti“, – spaudos konferencijoje pirmadienį pranešė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Pasak jo, tokia tvarka profilaktiniai tyrimai nuo šiol bus organizuojami kas savaitę.

„Pirmadieniais bus skelbiamas ir dar vienas sąrašas – tai bus sąrašas savivaldybių ir tas sąrašas bus susijęs su profilaktiniu ir tiksliniu testavimu. Savivaldybėse, kurių ligos sergamumo vidurkis viršys Lietuvos vidurkį, tose savivaldybėse bus intensyviau testuojama, tiesiog daugiau bus imama mėginių, daugiau bus tikslinio testavimo“, – sakė ministras.

Nauja tvarka

Įvertinus Lietuvos epidemiologinę situaciją, nuo birželio 1-osios tyrimai koronavirusinei infekcijai nustatyti atliekami pagal naują tvarką. Numatyta, kad profilaktinis testavimas bus vykdomas atsižvelgus į savivaldybės epidemiologinius rodiklius arba, kitaip tariant – įvertinus riziką konkrečioje savivaldybėje. Tikslingai toliau bus tiriami simptomus jaučiantieji, taip pat į ligonines planine tvarka guldomi pacientai bei užfiksavus infekcijos židinius, pavyzdžiui – užsikrėtus bendrabučio gyventojui.

Numatyta, kad toliau bus testuojami visi žmonės, kuriems pasireiškia bent vienas ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomas, t. y. temperatūra, kosulys, dusulys ir kita.

Kaip ir iki šiol, bus tiriami visi naujai į ligonines planiniam gydymui, t. y. operacijoms, planinėms procedūroms, guldomi pacientai, taip pat žmonės, kuriuos ištirti nurodys Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai, dirbantys infekcijos židiniuose, pavyzdžiui, kai susirgimo atvejis nustatomas bendrabučio tipo name.

Be to, ir toliau tyrimai bus atliekami siekiant patvirtinti, kad žmogus jau pasveiko, vadinamieji – pakartotiniai tyrimai.

Šie pakeitimai reiškia, kad privalomai nebus testuojami visi be išimties iš užsienio atvykstantys ar grįžtantys keliautojai, kaip yra šiuo metu. Jie bus tikrinami tuo atveju, jei jaus koronavirusinei infekcijai būdingus simptomus.

Temos:

Covid-19