Siekiantiems holivudinės šypsenos – dantų protezavimas laminatėmis

Siekiantiems holivudinės šypsenos – dantų protezavimas laminatėmis
Autorius: Projekto partnerio turinys
Publikuota: 2020-02-26 08:00
Dantų laminavimas yra ilgalaikis ir natūraliausiai atrodantis būdas turėti gražią šypseną. Laminatės yra labai plonos stiklo keramikos arba ličio disilikato plokštelės, tvirtinamos ant priekinio dantų paviršiaus. Laminatės laikomos estetinio plombavimo alternatyva, tačiau yra patvaresnės, atrodo natūraliau, reikalauja mažiau priežiūros. Apie dantų protezavimą laminatėmis pasakoja odontologijos klinikos „Denticija“ gydytoja odontologė Eglė Vitkevičienė.

Dantų protezavimas laminatėmis

Laminatės yra itin plonos (0,3-0,5 mm storio) plokštelės, gaminamos iš stiklo keramikos arba ličio disilikato. Laminatės specialiu cementu tvirtinamos ant priekinio dantų paviršiaus. Dažniausiai jos naudojamos estetiniais tikslais. Laminatėmis galima atkurti priekinius dantis, restauruoti nudilusius, nuskilusius dantis, pakoreguoti dantų spalvą bei formą, uždaryti tarpus tarp dantų. Laminatėmis galima protezuoti priekinius ir prieškrūminius dantis.

Pasak odontologijos klinikos „Denticija“ gydytojos odontologės Eglės Vitkevičienės, dantų laminavimas tinka bet kokio amžiaus žmonėms, o protezuoti laminatėmis nerekomenduojama tik kai kuriais atvejais: „Protezuoti laminatėmis galima, kai yra daug savo danties audinio, o pacientas nori pakeisti savo dantų spalvą, pakoreguoti formą. Laminatėmis protezuoti galima, jei dantys yra nudilę ar nuskilę. Netinka protezuoti, jei dantys yra itin gausiai plombuoti, sveiko danties audinio likę labai mažai. Taip pat laminatėmis geriau neprotezuoti dantų, jei pacientas griežia ar yra linkęs labai stipriai sukąsti dantimis“, – sako gydytoja odontologė.

 Protezavimas laminatėmis ir estetinis plombavimas

Dantų protezavimas laminatėmis laikomas estetinio plombavimo alternatyva. „Palyginti su estetiniu plombavimu, laminatės yra brangesnis būdas turėti gražią šypseną. Vienos laminatės kaina yra 400-450 eurų. Tačiau tai yra ilgaamžiškesnis, patvaresnis būdas, šypsena atrodo natūralesnė“, – sako gydytoja odontologė E. Vitkevičienė.

Šviesą atspindinčios laminatės blizga kaip natūralūs, sveiki dantys, kiekviena laminatė gaminama individualiai, pritaikyta pagal kiekvieno paciento dantis, pacientas gali pasirinkti norimą atspalvį, tad laminatėmis protezuotų dantų šypsena atrodo natūraliai.

Laminatėmis galima atkurti prigimtinę paciento dantų išvaizdą, o estetiniu plombavimu įmanoma atkartoti tik danties formą, struktūrą. Estetiniu plombavimu atkurtiems dantims reikia reguliariai atlikti poliravimo procedūras, o laminatėms tokios priežiūros nereikia.

 Protezavimo laminatėmis eiga

Planuojant dantų protezavimą laminatėmis, iš pradžių pacientas apsilanko pas gydytoją odontologą-protezuotoją. Tam, kad būtų galima pritaikyti laminates, reikia nustatyti individualią dantų formą, reikalingą laminačių gylį. Padaroma skaitmeninė rentgeno nuotrauka, nuimami dantų antspaudai. „Ant diagnostinių modelių, atkartojančių esamą paciento dantų būklę, sumodeliuojamas skaitmeninis vaškavimas – vaizdas, kaip dantys atrodys su laminatėmis. Kito vizito metu protezuotojas su pacientu aptaria, ar pacientui patinka būsimų dantų vaizdas. Taip pat pavaškuotų dantų vaizdas gali būti tiesiogiai uždėtas ant paciento dantų naudojant specialias medžiagas. Pacientui sutikus, pradedami ruošti dantys. Dantis šlifuoti reikia labai nedaug, kartais iš viso nereikia. Po dantų paruošimo dar kartą nuskenuojami žandikauliai ir dantų technikų laboratorijoje per savaitę pagaminamos laminatės“, – pasakoja gydytoja odontologė E. Vitkevičienė.

Priežiūra po dantų laminavimo

Priprasti prie laminačių reikia šiek tiek laiko, paprastai jau po dviejų savaičių pacientas nebejaučia jų kaip svetimkūnio. Specialios priežiūros laminatėmis protezuotiems dantims nereikia. „Svarbu gera asmeninė burnos higiena, būtina valyti tarpdančius ir reguliariai lankytis pas burnos higienistą. Po protezavimo reikia profilaktiškai pasirodyti po 3-6 mėnesių, vėliau – po metų, po dvejų. Laminatės keičiamos priklausomai nuo situacijos, paprastai jų nereikia keisti 6-12 metų“, – sako gydytoja odontologė E. Vitkevičienė.

Gydytoja odontologė Eglė Vitkevičienė. Odontologijos klinikos „Denticija“ nuotr.
Gydytoja odontologė Eglė Vitkevičienė. Odontologijos klinikos „Denticija“ nuotr.