Širdies aritmijų operacijos nuo šiol bus atliekamos ir Šiauliuose

Širdies ritmo sutrikimai, skausmas krūtinės plote / Shutterstock nuotr.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2023-03-04 11:19
Iki šiol širdies aritmijų operacijos buvo atliekamos tik Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos universitetinėse ligoninėse. Laukiančiųjų eilės – didžiulės. Todėl šiemet planuojama pirmąsias širdies radiodažnuminės energijos abliacijas pradėti ir Respublikinėje Šiaulių ligoninėje.

Respublikinėje Šiaulių ligoninė (RŠL) išsikėlė ambicingą tikslą – pradėti sudėtingas procedūras Šiauliuose ir padaryti jas prieinamesnėmis Šiaurės Lietuvos pacientams.

Šios operacijos yra minimaliai invazyvios, atliekamos be anestezijos ir didelių pjūvių. Pacientai atvyksta ryte, per kraujagysles įvedami kateteriai, sudaromas elektroanatominis žemėlapis, surandamas ektopijos židinys ar kritinės grįžtamojo sužadinimo sritys.

Vėliau, identifikavus šias zonas, atliekama abliacija, t.y., prideginimas, kuris pašalina širdies ritmo sutrikimą. Yra daugybė skirtingų aritmijų iš įvairių lokalizacijų, pavyzdžiui, prieširdžių virpėjimas ir plazdėjimas, kuris gali būti tipinis ar atipinis. Taip pat supraventrikulinės tachikardijos sindromas, kurio dažniausi tipai yra atrioventrikulinio mazgo grįžtamojo sužadinimo tachikardija, įgimtų papildomo laidumo takų tachikardijos, židininės prieširdinės tachikardijos, jungties tachikardijos. 

Atskira grupė yra skilveliniai ritmo sutrikimai, kurie susiję su struktūrine širdies liga arba idiopatinės kilmės, sukeliantys tachikardijas ar pavienius permušimus. Kiekvienas atvejis – individualus, tačiau neabejojama abliacijų efektyvumu.

Operacija vidutiniškai užtrunka nuo 2 iki 4 valandų. Diagnostinė procedūros dalis – intrakardinis-elektrofiziologinis ištyrimas, gydomoji dalis – širdies radiodažnuminė energijos abliacija (prideginimas). 

„Kol kas pradėsime be širdies žemėlapių, o vėliau ketiname plėsti paslaugą ir į sudėtingesnes procedūras. Šiauliams skirti dalį savo darbo laiko pakvietė mano profesinis autoritetas – Lietuvos kardiologų draugijos prezidentė profesorė Jelena Čelutkienė. Jau atvykęs sutikau ir kitų kolegų. Respublikinė Šiaulių ligoninė sužavėjo geromis permainomis, itin šiuolaikišku įstaigos direktoriumi“, – sako gydytojas kardiologas elektrofiziologas Justinas Bacevičius, per metus atliekantis apie 180 širdies aritmijų operacijų.

Gydytojas kardiologas Justinas Bacevičius
Gydytojas kardiologas Justinas Bacevičius

Jo tikslas – ne tik atlikti modernias širdies aritmijų operacijas, bet ir perduoti savo patirtį bei žinias kolegoms, siekiant, kad elektrofiziologinės operacijos Lietuvoje taptų prienamesnės. 

Respublikinės Šiaulių ligoninės informacija

Užsiregistruoti konsultacijai pas kardiologą galite manodaktaras.lt platformoje, paspaudę čia.