Kasdienė medikų kova su COVID-19 infekcija / Vidmanto Balkūno (VUL Santaros klinikos) nuotr.

Skubėjimas švęsti ir būriuotis turi savo kainą: per parą – 19 naujų viruso atvejų

Autorius: Manodaktaras.lt | Publikuota: 2020-06-11 13:32
Lietuvoje per parą patvirtinus devyniolika naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad žmonių skubėjimas rengti šventes turi savo kainą, o visuomenė turi suprasti, jog poreikis saugotis išlieka.

„Viskas turi savo kainą. Tas greitas lėkimas į šventes, į susibūrimus. (...) Užtenka vieno užsikrėtusio žmogaus, tada turim dešimtis aukšto kontakto asmenų, visus testuojam, tada randam keliolika. Taip liga ir plinta“, – žurnalistams Seime ketvirtadienį sakė A.Veryga.

„Virusas yra Lietuvoje. Grėsmė yra niekur nedingusi (...). Išlieka poreikis saugotis, turėti tam tikras priemones“, – pridūrė jis.

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 19 naujų koronaviruso atvejų – tai didžiausias patvirtintų dienos užsikrėtimų skaičius per pastarąjį mėnesį.

Ministras neatmeta galimybės, jog kai kuriose atskirose gyvenvietėse dėl koronaviruso plitimo grėsmės gali būti paskelbtas vietinis karantinas. „Nors šalies mastu karantino yra nuspręsta atsisakyti, aš jau esu minėjęs, kad gali kilti poreikis tam tikras vietas karantinuoti. Kol kas nebuvo tokio poreikio“, – kalbėjo ministras.

A.Verygos teigimu, norint išvengti koronaviruso plitimo, reikėtų neskubėti rengti švenčių, didesnių susibūrimų. „Noras yra labai didelis. Aišku, matom ir suprantam, kaip sudėtinga yra visuomenei tvarkytis, nes visi yra ir įtampos, ir pykčio prikaupę, sunku būti tokiame karantino režime“, – teigė jis.

Lietuvoje koronavirusu iš viso užsikrėtė 1752 žmonės. Infekcine liga šiuo metu vis dar serga 296 žmonės, pasveiko – 1372.

Nuo COVID-19 mirė 74 žmonės, dar dešimt susirgusiųjų mirė dėl kitų priežasčių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Temos:

Covid-19