Smurtas prieš medikus: kokiomis priemonėmis tai pažaboti

Smurtas prieš medikus / Shutterstock nuotr.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2023-01-05 15:42
Daugėjant agresijos atvejų prieš medikus, politikai ragina sušaukti neeilinį Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdį.

Su tokiu prašymu Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Orinta Leiputė kreipėsi į komiteto vadovą konservatorių Antaną Matulą. Pacientų fizinis ir psichologinis smurtas prieš gydytojus yra nepateisinamas, todėl Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), politikės teigimu, turėtų nedelsdama pasiūlyti priemones, kaip medikus apsaugoti.

„Smurto atvejų prieš medikus, ypač prieš moteris, daugėja ir akivaizdu, kad daugelis gydytojų yra labai pažeidžiami, neapsaugoti. Seimo Sveikatos reikalų komitete raginame išnagrinėti, kokias darbo rekomendacijas ir saugumo garantijas yra parengusi ir užtikrinusi SAM. Taip pat, ar medicinos įstaigose dirbantys darbuotojai (medikai, slaugytojai, pagalbinis personalas) yra papildomai draudžiami nuo tokių atvejų. Galų gale, kokia specializuota pagalba teikiama nukentėjusiems darbuotojams“, – sako O.Leiputė.

Diskusijas dėl medikų saugumo paskatino sausio 1 d. Kėdainių ligoninėje įvykusi agresija prieš medikę. Į ligoninę atvykęs vyras skubiosios pagalbos skyriaus gydytoją nubloškė ant grindų. Smurto protrūkis prieš gydytoją užfiksuotas vaizdo įraše, kuriuo socialinėje erdvėje pasidalijo Kėdainių ligoninė.

Tuo metu sveikatos apsaugos ministro patarėja Simona Bieliūnė sakė, kad ministerija griežtai smerkia Kėdainių ligoninėje įvykusią paciento agresiją prieš gydytoją. Pasak jos, gydytojai turi žinoti, kaip tinkamai elgtis tokiose situacijose, prie to turėtų prisidėti universitetai, į programas įtraukdami konfliktų valdymo bei psichologinio atsparumo įgūdžių gerinimo užsiėmimus.

Užsiregistruoti konsultacijai pas psichoterapeutą galite manodaktaras.lt platformoje, paspaudę čia.