Socialinės iniciatyvos „Rinkis gyvenimą“ veikloms – 3,2 mln. eurų

Mankšta su vaiku / „Fotolia“ nuotr.
Autorius: www.manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-02-28 13:00
Jau penktus metus iš eilės Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas (VVSSF) skelbia prevencinių, socialinės reklamos ir mokslo tyrimų projektų finansavimo konkursą. Šiemet Vyriausybė fondui skyrė per 3,2 mln. eurų, o tai beveik 200 tūkstančių eurų daugiau nei pernai.

Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo tarybos pirmininkė Gražina Belian teigia, kad fondas šiemet stengsis didinti visuomenės sveikatos raštingumą, skatins spręsti sveikatos ir priklausomybių problemas bei ugdys brandesnį visuomenės požiūrį į socialiai jautrias socialines grupes, o 2020-uosius metus paskelbus Vaikų emocinės gerovės metais, fondo veiklose šiemet bus skirtas didelis dėmesys vaikams ir jų aplinkos veiksniams.

„Šiais metais dėmesys bus skiriamas vaikų ir jaunimo lytinei sveikatai stiprinti, skiepijimo apimtims didinti, sergančių lėtinėmis ligomis ar priklausančių rizikos grupėms žmonių (pavyzdžiui, neišnešiotų vaikų, transplantuotų asmenų, neįgaliųjų ir raidos sutrikimų turinčiųjų) sveikatos raštingumui didinti, rūkančių mokinių ankstyvajai intervencijai, azartinių lošimų ir psichoaktyviųjų medžiagų prevencijai bei žalai pasilinksminimo vietose mažinti“, – teigia G. Belian, pabrėždama, kad čia tik nedidelė dalis numatomų finansuoti veiklų.

Šiemet visuomenės psichikos sveikatos stiprinimo ir sveikos gyvensenos skatinimo prevenciniams bei moksliniams projektams skirta beveik po milijoną eurų, o socialinei informacinei kampanijai – daugiau nei 1,3 milijono eurų.

2019 metams fondui buvo skirta kiek daugiau nei 3 mln. eurų, už kuriuos finansuota daugiau nei 50 projektų, paremtų 17 prioritetinių priemonių, skatinančių visuomenę gyventi sveikiau ir stiprinti savo psichinę sveikatą. 2018 metais finansuota 40 projektų, kuriems skirta per 2,71 mln. eurų, o 2017 metais 34 projektai pasidalino 1,25 mln. eurų. Vienas iš svarbiausių VVSSF tikslų – skatinti visuomenę rinktis sveiką gyvenimo būdą ir rūpintis savo psichine ir emocine sveikata.

Projektų paraiškos dėl dalyvavimo konkurse Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšoms gauti laukiamos iki šių metų kovo 27 d., Sveikatos apsaugos ministerijoje (Vilniaus g. 33, Vilnius), 420 kabinete.

Apie Valstybinį visuomenės sveikatos stiprinimo fondą:

Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas veiklą pradėjo 2016 metais. Jo lėšos naudojamos visuomenės sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo veikloms, įskaitant prevencinius projektus, socialinę reklamą, mokslinius tyrimus.

Sprendimus dėl fondo lėšų skyrimo priima fondo taryba, kurios sudėtį 5 metams tvirtina Vyriausybė. Tarybą sudaro 14 narių, tarp jų – ministerijų, savivaldos, žiniasklaidos, nevyriausybinių organizacijų, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento, Nacionalinės sveikatos tarybos atstovai.

Taryba tvirtina Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis remiamų projektų sritis ir jų prioritetus, skelbia konkursus projektams atrinkti, nustato projektų atrankos kriterijus, priima sprendimus skirti arba neskirti lėšas pateiktiems projektams.

Fondo lėšas sudaro Vyriausybės nustatytas praėjusių metų faktinių įplaukų procentas iš akcizo pajamų, gautų už parduotus alkoholinius gėrimus, apdorotą tabaką, bei įplaukų iš lėšų, gautų iš loterijų ir azartinių lošimų mokesčio.

Šaltinis: SAM Spaudos tarnybos inf.