Mėnesinės / Vida Press nuotr.

„Standartinį“ mėnesinių ciklą turi tik 13 proc. moterų

Autorius: Monika Kairienė | Publikuota: 2019-10-04 17:30
Įprasta manyti, kad mėnesinių ciklas yra 28 dienos. Tačiau neseniai atliktas tyrimas rodo, kad tik 13 proc. moterų ciklai atitinka standartinį 28 dienų ciklą. Tyrime dalyvavusių moterų mėnesinių ciklas yra vidutiniškai 29,3 dienos.

Londono universiteto koledžo tyrėjai analizavo kontracepcijos ir nėštumo planavimo programėlę naudojančių moterų ciklus. Iš viso įvertinta 120 tūkst. JAV, Jungtinėje Karalystėje ir Švedijoje gyvenančių moterų ciklai. Beveik dviem trečdaliams programėlės naudotojų ciklai truko nuo 25 iki 30 dienų, vidutiniškai – 29,3 dienos. Nors įprasta manyti, kad mėnesinių ciklas trunka 28 dienas.

Pasak tyrėjų, normalu, kad vaisingumo ciklo trukmė skiriasi ne tik tarp moterų, bet ir tos pačios moters ciklas gali būti skirtingos trukmės kiekvieną mėnesį. Kartais moterys nerimauja, jei jų ciklas neatitinka stardatinių 28 dienų, kai iš tiesų svyravimai yra normalu. Bendri patarimai ir vaisingų dienų skaičiavimas taip pat dažniausiai remiasi prielaida, kad būtent 28 dienų ciklas yra įprastas.

Geresnis supratimas apie savo mėnesinių ciklą svarbus ne tik planuojant nėštumą. Moterims, kurioms pasireiškia sunkesnė PMS forma – priešmenstruacinis disforinis sutrikimas, sukeliantis didelius nuotaikos svyravimus, nerimą – naudinga žinoti tikrąją savo ciklo trukmę, galima iš anksto vaistais kontroliuoti emocijas, susiplanuoti svarbesnius įvykius.

Sekti ciklo trukmę ir svyravimus svarbu ir vyresnėms moterims – žinant, kaip moters ciklas keičiasi su amžiumi, galima suprasti, ar svyravimai gali rodyti kokią nors problemą. Pavyzdžiui, ciklas svyruoja, esant skydliaukės problemoms, policistinių kiaušidžių sindromui ar kitoms su hormonais susijusioms ligoms.

Parengta pagal healthline.com