Startavo konsultacijos su gydytojais telefonu, medikai ragina nedelsti

Konsultacijos metu gydytojas pateikia apibūdintų simptomų analizę, paaiškina, ką reikėtų daryti toliau. / „Shutterstock“ nuotr.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-04-02 12:00
Ligos nelaukia karantino pabaigos. Tokią žinutę siunčia medikų bendruomenė ir ragina nepamiršti pasirūpinti savo sveikata nekeliant kojos iš namų. Nors dauguma privačių gydymo įstaigų užvėrė duris, gydytojai tęsia savo veiklą ir kviečia privačiai konsultuotis telefonu. Tokią galimybę nuo šiol siūlo gydytojų registracijos sistema manodaktaras.lt

Pataria neatidėti

Konsultacijas telefonu teikianti šeimos gydytoja Žaneta Genutienė sako, jog karantinas daug kam įnešė sumaišties ir netikėtai atsiradę iššūkiai net perdėlioja esamus prioritetus. Dauguma žmonių, anot specialistės, sveikatos reikalus dabar linkę padėti į paskutinį stalčių, nors taip jokiu būdu nederėtų elgtis.

„Dabar pacientai neturi galimybės patekti pas gydytojus, todėl konsultacija telefonu padės atsakyti į rūpimus klausimus, susijusius su sveikata. Iki karantino pradžios daug pacientų konsultavau telefonu, nes dalis klientų tiesiog taupo savo brangų laiką, o elementarūs klausimai gali būti lengvai ir patogiai išsprendžiami per atstumą“, – pažymi gydytoja.

Ji priduria, jog telefonu gydytojai gali pakomentuoti tyrimus, o jei po konsultacijos paaiškės, jog reikalinga detalesnė apžiūra – pasiūlys planą, kaip elgtis toliau.

Išsprendžia daugelį problemų

Gydytojas urologas-seksologas Mindaugas Danilevičius pastebi, jog nuotolinės gydytojų konsultacijos ir receptų išrašymas skaitmeniniu būdu seniai tapo kasdienybe kitose šalyse.

„Konsultacijos telefonu gali padėti išspręsti daugelį sveikatos problemų, užtikrinti lėtinių ligonių sekimą, savalaikę priežiūrą, reabilitaciją negalint palikti namų, kaip dabartinėje situacijoje, kai daugelis šalies gyventojų karantine ir dėl to didžioji dalis gydymo įstaigų nebedirba“, – sako jis.

Svarbiausias privalumas, M. Danilevičius akcentuoja, – tai, jog gydytojo konsultacija telefonu padeda pacientui sulaukti pagalbos ir problemos sprendimo būdo čia ir dabar.
„Nuotolinės konsultacijos sudaro sąlygas ne tik pacientui konsultuotis su norimos srities specialistu, bet ir atsiųsti rentgeno ar kitas nuotraukas, įkelti duomenis, atsiųsti dokumentus, išrašus, iš karto konsultacijos metu gauti receptus vaistams“, – kalba jis.
Kviečia konsultuotis jau dabar

Gydytojų rezervacijos platforma manodaktaras.lt jau dabar siūlo profesionalią gydytojo privačią konsultaciją telefonu.

Mokamas konsultacijas manodaktaras.lt platformoje teikia skirtingų sričių specialistai – kardiologai, dermatologai, urologai, ginekologai ir kitų sričių ekspertai.

Konsultacijos metu gydytojas pateikia apibūdintų simptomų analizę, paaiškina, ką reikėtų daryti, jei reikia – išrašo receptinius vaistus ar paskiria kitus preparatus. O esant būtinybei – nukreipia pas kitą specialistą ar į gydymo įstaigą.

Konsultacijos įsigijmo procesas paprastas – reikia pasirinkti norimą specialistą ir patogų laiką konsultacijai bei sulaukti gydytojo skambučio. Registruotis galite čia. 

Visi, įsigyję privačią gydytojo konsultaciją platformoje manodaktaras.lt, prisideda prie kovos su COVID-19 – karantino metu 10 proc. paslaugos sumos bus skirta COVID-19 pasekmių mažinimo fondui.

Netrukus manodaktaras.lt startuos ir video medicinos paslauga.