Startavus masinei vakcinacijai nuo Covid-19, stringa registracijos skiepams sistema

Vakcina nuo Covid-19, skiepijimas, skiepas, vakcinacija / Irmanto Gelūno nuotr.
Autorius: BNS, manodaktaras.lt
Publikuota: 2021-05-31 11:29
Pirmadienį startavus masinei vakcinacijai nuo koronaviruso, registracijos sistema skiepams stringa – joje nepavyksta patvirtinti asmens tapatybės tapatybės.

Žmonių tapatybė tvirtinama per Elektroninius valdžios vartus, už kuriuos atsakingas Informacinės visuomenės plėtros komitetas.

„Tiesiog sistema labai užkrauta ir šiuo metu mėginame startuoti. Žmonių srautas toks didžiulis, kad užlaužė sistemą“, – BNS pirmadienį sakė įstaigos vadovas Gintautas Mežetis.

„Dirba darbo grupė, kad galėtume startuoti ir praktiškai randame tą sprendimą“, – pridūrė jis.

G.Mažečio teigimu, sutvarkyti sistemą tikimasi, „kiek įmanoma greičiau“.

Be kita ko, dėl stringančios elektroninių valdžios vartų sistemos kyla problemų ir siekiant gauti kitas paslaugas. Pavyzdžiui, išsiimti galimybių pasą, prisijungti prie e.sveikatos sistemos.

Nuo šios savaitės skiepytis galima visiems vyresniems nei 16 metų žmonėms. Registracija skiepui vykdoma interneto svetainėje koronastop.lt.

Kaip alternatyva elektroninei sistema – galimybė registruotis telefonu 1808.

Nuo 16 metų galima skiepytis tik „Pfizer“ vakcina, kitų gamintojų vakcinos yra numatytos žmonėms nuo 18 metų.

Prieš kelias savaites pradėjusi veikti visuotinė registracijos sistema taip pat startavo su trikdžiais, pirmosiomis valandomis prie jos buvo sunku prisijungti.

Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19

Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19, pirmadienį pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorė Lina Koriznienė teigia, kad vakcinacija vaistinėse prasidės nuo trečiadienio.

„Skiepijančių vaistinių su laiku daug,ės ir nors skiepijimo apimtys jose nebus milžiniškos, bet daliai gyventojų tai bus labai patogu. Džiaugiamės, kad nuo pirmadienio jau galima skiepyti visus pilnamečius, o „Pfizer-BioNTech“ vakcina ir 16-mečius bei 17-mečius. Vilniaus patirtis rodo, kad jaunieji vilniečiai ypatingai laukė skiepo“, – teigė L.Koriznienė.

Vakcinacija vyks:

  • prekybos centre „Nordica“ Vikingų gatvėje įsikūrusioje vaistinėje „Camelia“, čia gyventojai bus skiepijami kasdien 18–20 valandomis.
  • Ukmergės g. 282 esančioje „Eurovaistinėje“ nuo 10 iki 18 val. su pertrauka 12–13 valandomis.
  • Baublio g. 2 esanti „Gintarinė vaistinė“ skiepys trečiadienį, ketvirtadienį ir penktadienį, nuo 10 iki 16 val. 30 min. (su pertrauka 13–13.30 val.).

Norintieji užsiregistruoti skiepui vaistinėje turės atlikti tuos pačius žingsnius, kaip ir registruojantis skiepui vakcinacijos centre „Litexpo“. Paprastai užsiregistruoti skiepui Vilniuje galima svetainėje vakcina.vilnius.lt, o pasirenkant norimą vakcinacijos vietą, bus galima rinktis vieną iš vaistinių, esančią arčiausiai namų.

Prasidėjus masinei vakcinacijai, G.Nausėda prašo dėmesio senjorams

Prezidentas Gitanas Nausėda sveikina pirmadienį pradedamą masinę vakcinaciją nuo COVID-19, tačiau pasigenda didesnio dėmesio kviečiant skiepams senjorus.

„Masinė vakcinacija  – gerai, kad ji prasideda, ji tikrai yra svarbus mūsų skiepijimosi programos elementas, etapas, bet man pats svarbiausias dalykas yra tai, kad mes pasiektumėme tų tikslų, kuriuos buvome užsibrėžę, nes turime visas prielaidas jų pasiekti, ypatingai iš vakcinų tiekimo pusės žvelgiant“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė G.Nausėda.

Jis sako, kad procesas vyksta ne taip sklandžiai, kaip norėtųsi, ypač dėl senjorų skiepijimo.

„Pasakyti, kad procesas vyksta idealiai, negaliu, bet tikrai nesame tarp atsiliekančių ES kontekste, procesas vyksta – kad ir girgždėdamas, kad ir su tam tikrais atšokimais, bet, vis dėlto, pakankamai sėkmingai, ir mūsų laivas plaukia link to tikslo, kurį minėjau. Taip, ypatingai senjorų skiepijimo srityje galime padaryti daugiau – tiek asmeniškai aiškindami, įtikinėdami, kitą kartą – ne tiek įtikinėdami, bet paprasčiausiai nuoširdžiai kalbėdamiesi su žmonėmis galime pasiekti gerokai daugiau, negu mėgindami sukelti tam tikrą spaudimą ar raginimą“, – kalbėjo prezidentas.

Lietuvoje pirmadienį pradėta masinė gyventojų vakcinacija nuo koronaviruso – skiepytis gali visi vyresni nei 16 metų gyventojai. 16-mečiai gali skiepytis tik „Pfizer“ vakcina, žmonės nuo 18 metų – ir kitų gamintojų vakcinomis.

Statistikos departamento duomenimis, šalyje nuo COVID-19 pirma vakcinos doze paskiepyti 1 mln. 11 tūkst. 343 asmenys, abiem – 574 tūkst. 25. Bent viena doze yra paskiepyti 36,2 proc. gyventojų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.