Sustabdžius skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina, antros dozės nesulaukė 29 sportininkai

Vilniuje pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze buvo paskiepyta antroji Tokijo olimpinių ir paralimpinių žaidynių rinktinių kandidatų, jų trenerių ir medikų grupė / LTOK S.Čirbos nuotr.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2021-03-17 17:27
Sustabdžius skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina, antros dozės trečiadienį nesulaukė 29 Tokijo olimpinėms ir paralimpinėms žaidynėms besirengiantys sportininkai, jų treneriai ir medikai.

Apie tai BNS informavo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Komunikacijos vadovė Lina Motužytė.

Jos teigimu, sportininkai pirmąjį skiepą gavo dar vasario 11 dieną.

Tarp turėjusių pasiskiepyti – buriavimo, šaudymo, tekvondo, lengvosios atletikos, šiuolaikinės penkiakovės, dviračių sporto, tinklinio sporto šakų atstovai bei paralimpiečiai.

Pirmąja vakcinos doze iš viso paskiepyti 196 asmenys, tarp kurių olimpinėms ir paralimpinėms žaidynėms besiruošiantys sportininkai ir jų komandų nariai.

Skiepijimas pirmąja vakcinos doze dar nėra baigtas.

Antrąja „AstraZeneca“ vakcina dar nebuvo paskiepytas nė vienas sąraše esantis asmuo.

Šios vakcinos antroji dozė Lietuvoje įprastai turėtų būti skiriama praėjus 12 savaičių po pirmojo skiepo, tad vasarį vakcinuotiems sportininkams antrasis skiepas priklausytų gegužę. Tačiau, kaip BNS informavo sveikatos apsaugos ministro atstovė Aistė Šuksta, šis intervalas tėra rekomendacija, o ne nurodymas.

„Vakcinos gamintojas nurodo, kad revakcinacija gali būti daroma 4–12 savaičių intervalu nuo pirmojo skiepo. Pasaulio sveikatos organizacija nurodė, kad kuo didesnis intervalas, tuo didesnis vakcinos efektyvumas, todėl SAM rekomendavo taikyti 12 savaičių intervalą“, – kalbėjo ministro atstovė.

„Jei yra vakcinuojami asmenys anksčiau, tai tą galima daryti, nes ministerija pateikė rekomendaciją. Sprendimą priima gydymo įstaiga“, – pridūrė ji.

31-as iš jau paskiepytų 196 asmenų gavo „Pfizer“-„BioNTech“ vakciną, taip pat šios antros šios vakcinos dozės sulaukė 12 žmonių.

Visi kiti asmenys buvo skiepijami „AstraZeneca“ vakcina, „Pfizer-BioNTech“ skiepas buvo skirtas vyresniems nei 55 metų asmenims.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.