Šveicarijoje nuo COVID-19 pirmąsyk mirė kūdikis

Šveicarijos ligoninė / Scanpix nuotr.
Autorius: Manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-05-29 21:28
Šveicarijoje nuo koronaviruso mirė kūdikis, penktadienį pranešė pareigūnai. Jų teigimu, tai yra pirmoji pandemijos pareikalauta vaiko gyvybė Alpių valstybėje.

Šveicarijoje per pastarąją parą nuo COVID-19 mirė du žmonės, įskaitant vieną kūdikį, informavo šalies sveikatos tarnybos atstovas Stefanas Kusteris.

„Tai nebuvo mokyklinio amžiaus vaikas – mirė kūdikis“, gyvenęs šiauriniame Argau kantone, sakė jis žurnalistams.

„Vaikai rečiau nei suaugusieji suserga COVID-19 ir rečiau užkrečia kitus“, – pareiškė S.Kusteris, bet pažymėjo, kad „tokie mirties atvejai yra įmanomi“. Sveikatos tarnybos atstovas atskleidė, kad kūdikis buvo gydomas Ciuricho ligoninėje, tačiau nepatikslino, ar jis sirgo gretutinėmis ligomis.

Šveicarijos sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad vaikas užsikrėtė koronavirusu „užsienyje“, bet nepateikė išsamesnės informacijos.

TAIP PAT SKAITYKITE: PSO tiria galimą ryšį tarp COVID-19 ir reto vaikams pasireiškiančio sindromo

Anot naujienų agentūros ATS, dar du mokyklinio amžiaus vaikai, brolis ir sesuo, užsikrėtė virusu netoli Bazelio, o 70 žmonių teko izoliuotis.

Iki šiol Šveicarijoje užregistruota daugiau nei 30,7 tūkst. užsikrėtimo koronavirusu atvejų, 1 656 žmonės nuo šio užkrato mirė.

8,5 mln. gyventojų turinčioje turtingoje Alpių valstybėje šiuo metu kas 100 tūkst. piliečių tenka 359 COVID-19 atvejai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Temos:

Covid-19 Mirtis