„Tarsi kalėdinis stebuklas“: pirmieji Lietuvos medikai paskiepyti vakcina nuo koronaviruso

COVID-19 vakcina. VUL Santaros klinikų nuotr.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-12-27 09:43
Pirmieji Lietuvos ligoninių darbuotojai sekmadienio rytą buvo paskiepyti vakcina nuo koronaviruso. Skiepijimas  „BioNTech“ ir „Pfizer“ sukurta COVID-19 vakcina šiomis dienomis prasideda visoje Europos Sąjungoje.

Vilniuje pirmoji vakcina teko Santaros klinikų Infekcinių ligų centro slaugytojai Nijolei Ramonaitei, Kauno klinikose pirmoji paskiepyta buvo slaugytoja Jolanta Litvinienė. Tuo pat metu vakcinacija prasidėjo ir dar trijose šalies ligoninėse.

Tiesioginės transliacijos metu skiepus gavusios slaugytojos sakė, kad jaučiasi puikiai.

„Puikiai jaučiuosi, tiesiog įprasta skiepijimo procedūra. Dūris trumpas, visai neskausmingas“, – sakė J.Litvinienė.

„Šventiniu laikotarpiu labai simboliška, tarsi kalėdinis stebuklas, kad turime priemonę valdyti šią masinę visą pasaulį apėmusią pandemiją“, – pridūrė ji.

Slaugytoja sakė, kad dirbti gavus skiepą psichologiškai bus lengviau, tačiau ir toliau bus laikomasi griežtų apsaugos priemonių.

„Psichologiškai tikrai taip. Bet iš principo mes darysime viską, ką darėme iki šiol – tos pačios apsaugos priemonės. Mes vis nešiosime kaukes, prie paciento eisime su kombinezonais – taip, kaip darėme iki šiol, nes skiepui suveikti reikia laiko“, – teigė ji.

Kiek vėliau spaudos konferencijoje N.Ramonaitė sakė, kad vakcina medikams – kalėdinė dovana, leisianti grįžti į ankstesnį gyvenimą.

„Grįšim į savo ankstesnį gyvenimą, galėsime bendrauti su šeimomis, artimaisiais, draugais“, – sakė ji.

Anot slaugytojos, skiepas nebuvo skausmingas, o pojūtis panašus kaip po gripo vakcinos.

N.Ramonaitė apie tai, kad bus pirmoji pasiskiepijusi Vilniuje, sužinojo prieš kelias dienas.

„Iš pradžių toks sąmyšis buvo, bet naujiena buvo džiugi, tikrai labai džiaugiuosi, kad pasiskiepijau, nes tikrai labai laukiau vakcinos“, – kalbėjo Santaros klinikų slaugytoja.

Ji taip pat teigė, kad skiepytis ketina ir visi jos pažįstami kolegos.

„BioNTech“ ir „Pfizer“ vakciną Europos Sąjungos institucijos patvirtino pirmadienį.

Lietuvoje pirmieji skiepijami medikai. Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, per pirmąjį kitų metų ketvirtį ketinama paskiepyti visus šalies medicinos darbuotojus. 

Santaros klinikų vadovas Feliksas Jankevičius pabrėžė, kad vakcinos žymi labai svarbaus proceso pradžią siekiant pažaboti koronavirusą.

„Pasižiūrėjus, atrodo, kad labai paprasta procedūra, tačiau ji pažymi labai svarbaus proceso pradžią, nes be vakcinavimo mes tikrai nesusitvarkysime su šita pandemija“, – teigė jis.

Paskiepijus medikus, vėliau numatoma skiepyti palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiančių įstaigų darbuotojus ir pacientus bei socialinių įstaigų darbuotojus ir gyventojus, vaistinių darbuotojus, vyresnius nei 65 metų amžiaus žmones, gretutinėmis ligomis sergančius žmones, artimo ar ilgalaikio socialinio kontakto negalinčius išvengti ar visuomenei svarbias funkcijas vykdančius darbuotojus.

Žiūrėkite vaizdo įrašą iš Santaros klinikų:

Skiepo nuo COVID-19 atsisakę medikai negalės dirbti su sunkiai sergančiais pacientais, sako Santaros klinikų vadovas Feliksas Jankevičius.

„Kiek atsisakys, laikas parodys. (...) Jie negalės dirbti tose vietose, kur yra pacientai su aukščiausia rizika susirgti ir turėti fatalines komplikacijas nuo koronaviruso infekcijos, turėsim šituos medikus perskirstyti į kitas darbo vietas“, – spaudos konferencijoje sekmadienį sakė jis.

Jis teigė, kad kol kas Santaros klinikose nebuvo skiepytis atsisakiusių sveikatos priežiūros specialistų.

Vilniaus regionas iš pirmos vakcinų siuntos gavo 2925 dozes, jomis ketinama paskiepyti per tūkstantį Santaros klinikų medikų iš maždaug pusantro tūkstančio specialistų, esančių prioritetiniame skiepijimo sąraše.

Pasak F.Jankevičiaus, bus skiepijami ir Vilniaus miesto klinikinės, Mykolo Marcinkevičiaus, Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės, taip pat Alytaus ir Ukmergės ligoninių medikai.

„Kokiomis proporcijomis? Skyrėm šiai dienai po 30 procentų nuo prioritetinių medikų sąrašo, kurį turi pateikusi kiekviena ligoninė“, – komentavo jis.

Anot Santaros klinikų vadovo, per pirmąją dieną nuo COVID-19 planuojama paskiepyti per Vilniaus apskrities 700 medikų.

Santaros klinikų Infekcinių ligų centro vadovė Ligita Jančorienė teigė, kad antrąja doze medikus ketinama skiepyti po trijų savaičių. 

„Praėjus trim savaitėm ir dar septynioms dienoms, žmonės, kurie šiandien bus paskiepyti, galės atsikvėpti“, – kalbėjo ji.

Sekmadienį ryte penkiose centrinėse šalies gydymo įstaigose „BioNTech“ ir „Pfizer“ sukurta COVID-19 vakcina pradėti skiepyti pirmieji medikai.

Šia vakcina skiepijimas vyksta du kartus su trijų savaičių pertrauka po pirmo skiepo, o pakankama imuninės sistemos apsauga susidaro praėjus savaitei po antro skiepo.

Kauno klinikos sekmadienį žada iš viso paskiepyti 400 medikų

Iš viso Kauno klinikos sekmadienį sulaukė beveik 3 tūkst. vakcinų nuo koronaviruso.

Kauno klinikos koordinuos 11-os ligoninių medikų skiepijimą nuo COVID-19, pirmąsias dozes ketinama sunaudoti per artimiausias tris dienas.

„Iš kitų, ne Kauno ligoninių bus paskiepyta apie 1 tūkst. medikų, iš Kauno ligoninės bus paskiepyta apie 500 medikų, iš Kauno klinikų – apie 1,5 tūkst. medikų bus paskiepyta pirmuoju etapu“, – žurnalistams sekmadienį sakė Kauno klinikų vadovas Renaldas Jurkevičius.

Jo teigimu, Kauno klinikos koordinuos skiepijimo procesą, įskaitant ir šią gydymo įstaigą, Marijampolės, Vilkaviškio, Šakių, Jurbarko, Raseinių, Kėdainių, Kaišiadorių, Jonavos, Prienų bei Kauno ligoninėse.

Anot R. Jurkevičiaus, šiose ligoninėse medikai bus pradėti skiepyti pirmadienį.

„Šiandien skiepysime Kauno klinikų ir Kauno ligoninės darbuotojus būtent čia – Kauno klinikose. Rytoj planuojame, kad kitų ligoninių medikai bus skiepijami tose 11-oje ligoninių“, – teigė Kauno klinikų generalinis direktorius.

„Mūsų darbuotojai važiuos kartu su vakcina ir su kitų ligoninių personalu vykdys tų ligoninių darbuotojų skiepijimą“, – pridūrė jis.

Kauno klinikose ir dar keturiose pagrindinėse šalies ligoninėse sekmadienio rytą „BioNTech“ ir „Pfizer“ vackina nuo COVID-19 buvo paskiepyti pirmieji šalies medikai.

Vaizdo įrašas iš Kauno klinikų:

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.