Trūksta reagentų: mobilūs COVID-19 patikros punktai Kaune ir Klaipėdoje veikia trumpiau

Mobilus COVID-19 patikros punktas / BNS nuotr.
Autorius: Manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-03-21 15:05
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad užsakyti reagentai, reikalingi ėminiams dėl koronaviruso (COVID-19) ištirti, dėl nenumatytų aplinkybių šiuo metu dar nepasiekė Lietuvos. Todėl siekiant užtikrinti pacientų, kurių būklė sudėtinga, savalaikį ištyrimą, mobiliųjų punktų veikla yra perjungiama į racionalaus veikimo režimą.

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) ir Vilniaus mobilieji punktai, kol užteks reagentų ir toliau dirbs pilnu pajėgumu. Mažesne apimtimi veiks Kauno ir Klaipėdos mobilieji punktai, kuriuose tyrimų apimtys bus sumažintos perpus, tai reiškia, kad punktuose bus priimami tik 20 žmonių per dieną. Šie mobilieji punktai, siekiant racionaliai naudoti medicinos priemones ir tausoti personalą, dirbs iki vidurdienio, o gavus naujus reagentus ir vėl dirbs pilnu pajėgumu.

Dvi koronavirusui tirti skirtų reagentų siuntos – maždaug 50 tūkst. reagentų – jau yra pakeliui į Lietuvą, šeštadienį BNS pranešė Sveikatos apsaugos ministerijos Asmens sveikatos departamento direktorė Odeta Vitkūnienė. Ji prognozuoja, kad šios siuntos „per dieną, dvi“ pasieks Lietuvą. Viena siunta jau yra Europoje, kita Europą pasieks per keletą valandų. 

„Visi mūsų partneriai, kurie gali padaryti žalią koridorių mūsų reagentams pasiekti Lietuvą, yra sustyguoti. Gal net šiąnakt pasieks“,– sakė O. Vitkūnienė. Jos teigimu, reagentai užsakyti iš trijų tiekėjų Kinijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Pietų Korėjoje.

Iki šeštadienio vakaro buvo patvirtinti 83 COVID-19 atvejai. Kovo 20 dieną mirė pirmas COVID-19 užsikrėtęs žmogus – pagyvenusi moteris iš Ukmergės. Pirmoji nuo viruso gydyta moteris iš Šiaulių pasveiko. 

Šaltinis: BNS ir SAM

SVARBU
Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 galite skambinti (visą parą, nemokamai):
–  pasireiškus gripui būdingiems ligos simptomams: karščiavimui, kosuliui, gerklės skausmui ar apsunkintam kvėpavimui, raumenų skausmui
– po kelionės į užsienio šalis ar po kontakto su tikėtinu koronaviruso nešiotoju
– norint pasikonsultuoti, kilus klausimų

Pasitikrinkite: apie COVID-19 užsikrėtusių asmenų lankytas vietas skaitykite ČIA.

Naujausi straipsniai