Koronaviruso COVID-19 pandemija / BNS nuotr.

Tyrimus dėl koronaviruso pradėjo atlikti keturių ligoninių laboratorijos

Autorius: Manodaktaras.lt | Publikuota: 2020-03-18 19:28
Tyrimai dėl koronaviruso nuo trečiadienio atliekami Santaros bei Kauno klinikose ir Respublikinėje Šiaulių bei Klaipėdos universitetinėje ligoninėse, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

„Planuojama, kad laboratorijos pradžioje atliks kasdien minimalius tyrimų kiekius, po keliolika ir keliasdešimt, o vėliau tyrimų apimtys plėsis“, – teigia ministerija.

Šių gydymo įstaigų laboratorijos taip pat galės tirti ir ėminius, paimtus iš artimiausių mobilių patikros punktų, kai tik šie pradės veikti.

Ministerija teigia, kad net ir leidus ligoninėms pačioms atlikti tyrimus, juos patvirtins ir galutinius duomenis pateiks Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija.

Jeigu ligoninėse atliktų tyrimų rezultatai bus teigiami, juos turės patvirtinti centrinė laboratorija. Jeigu tyrimų rezultatai bus neigiami, jų pakartotinai siųsti į centrinę laboratoriją neprireiks.

Gavus teigiamus tyrimo rezultatus, kaip ir ankstesniais atvejais, informaciją iškart pateiks Sveikatos apsaugos ministerija.

„Ligoninių, kuriose nuo šiandien darbą pradeda laboratorijos, vadovai turi laikytis ir tam tikrų taisyklių. Svarbiausia – neskelbti viešai nepatvirtintų, tarpinių tyrimų rezultatų, kurie nėra galutiniai“, – teigia ministerija.

Ji žada apibendrintus duomenis apie tyrimų rezultatus teikti kiekvieną rytą, taip pat apie naujus atvejus informuoti nedelsiant dienos eigoje.

Šiuo metu Lietuvoje iš viso yra patvirtini 33 koronaviruso infekcijos COVID-19 atvejai.

Šaltinis: BNS