Vaikų ligų gydytojas R.Selvestravičius: neužsiimkite savigyda radę informacijos internete

Vaikų ligų gydytojas, pediatras / Shutterstock nuotr.
Autorius: Monika Kairienė
Publikuota: 2020-09-15 15:16
Ko gero, daugelis esame ieškoję informacijos apie savo sveikatą internete. Ir tikriausiai vaiko simptomus yra googlinę kiekviena mama ar tėtis. Vaikų ligų gydytojas Rolandas Selvestravičius sako, kad internete – tiek daug informacijos apie simptomus ir ligas, kad žmogui be medicininio išsilavinimo labai sunku atsirinkti teisingą ar sau tinkančią informaciją.

Vaikų ligų gydytojas Rolandas Selvestravičius susiduria su tėvais, kurie informacijos apie vaikų simptomus ieško internete. Pasak jo, googlinimas pavojingas jautresniems tėvams.

„Paieškoje įvedus vieną simptomą, pavyzdžiui, temperatūrą, rezultatuose bus įvairios būklės, pradedant infekcinėmis, peršalimo ligomis, bet temperatūra būdinga ir esant grėsmingoms būklėms. Rasite ir meningokoką, visas vėžio rūšis. Jei tėvai yra jautrūs, pradeda ieškoti giliau, paieškos algoritmas jiems išmes daugybę ligų rezultatuose“, – sako pediatras R.Selvestravičius.

Pasak gydytojo, internete apie sveikatą tiek daug informacijos, kad vidutiniam žmogui sunku atsirinkti.

„Nesivadovaukite „Google“. Taip, ten yra ir teisingos informacijos, bet galima rasti visko – nuo nepatikimų šaltinių iki mokslinių straipsnių. Tačiau dėl informacijos gausos sunku atsirinkti. Daugybė ligų turi tuos pačius simptomus, ir atsirinkti, kas yra jums ar jūsų vaikui, sudėtinga“, – sako pediatras R.Selvestravičius.

Gydytojas R.Selvestravičius pataria neužsiimti savigyda pagal internete rastą informaciją.

„Tarkime, sugedo kompiuteris, pradėsiu internete ieškoti priežasties, „Google“ išmes man labai daug rezultatų, bet aš  nesugebėsiu atrasti tos mikroschemos, kuri sugedo. Tos informacijos labai daug, reikėtų mokytis bazinių dalykų apie kompiuterius. Lygiai tas pat su medicina – viską galima rasti internete, bet ten yra tokia gausybė visko, kad paprastam žmogui be medicininio išsilavinimo yra sunku atsirinkti. Tam ir yra gydytojai“, – sako vaikų ligų gydytojas R.Selvestravičius.

Pediatras, vaikų ligų gydytojas Rolandas Selvestravičius / 123RF.com nuotr.
Pediatras, vaikų ligų gydytojas Rolandas Selvestravičius / 123RF.com nuotr.

Užsiregistruoti konsultacijai pas vaikų ligų gydytoją Rolandą Selvestravičių galite ČIA