Varpos didinimas: ar šiais laikais tai vis dar – tabu?

Vyro intymi sveikata; vyro savijauta; intymus gyvenimas / Shutterstock nuotr.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2022-11-23 10:34
Net du trečdaliai Lietuvos vyrų nėra patenkinti savo varpos dydžiu, tačiau apie tai mažai kalba, t.y. nesikreipia į specialistus, kenčia, o tai sukelia ne tik nepatogumus, bet ir menkina savivertę, pablogina emocinę sveikatą, pasitikėjimą savimi. Visgi, kaip portalui manodaktaras.lt teigė „Danys Clinic“ gydytojas urologas Algirdas Žalimas, pastaraisiais metais pastebimas vis didesnis vyrų susidomėjimas varpos korekcijos procedūra.

Ar daug vyrų Lietuvoje kreipiasi dėl varpos didinimo? Gal šiais laikais tai jau nebėra tabu tema?

Pastaruoju metu Lietuvoje daugėja vyrų, besikreipiančių į specialistus dėl varpos didinimo, nes jie ne tik nepatenkinti varpos dydžiu, bet ir forma. Nors tokiose šalyse kaip Vokietija, JAV ar Venesuela varpos didinimo procedūra jau seniai yra populiari, tačiau Lietuvoje dar ne visi vyrai, kurie jaučia diskomfortą, kreipiasi į specialistą, nors susidomėjimas tikrai yra didelis. Vyrai tokiomis temomis nelinkę atvirauti, be to, būna, jog išgirdę apie tai viešumoje ne vienas dar ir pasijuokia, papokštauja, netgi ironiškai komentuoja, o iš tikrųjų savyje jaučia nusivylimą ir kompleksus.

Gydytojas urologas Algirdas Žalimas
Gydytojas urologas Algirdas Žalimas

Tai labiau estetinė ar sveikatos problema? Kokiais atvejais vyrai nori šios procedūros?

Varpos dydis nėra sveikatos problema, tai daugiau estetinė bėda – neretai jaučiamas nepasitenkinimas tiek funkcine prasme, tiek nepilnavertiškumas ir dėl partnerės. Šios procedūros dažniausiai pageidauja vyrai, kurie nori geresnių lytinių santykių, turi kompleksų prieš partnerę ar vengia susibūrimų pirtyse, nes ne erekcijos metu varpa yra labai maža.

Kaip vyrai dažniausiai yra linkę spręsti šią problemą?

Dėl mažos varpos nepasitikėdami savimi dažnai vyrai užsisklendžia savyje, vengia lytinių santykių. Kartais bando kompensuoti kitais būdais, maskuodami trūkumus, pavyzdžiui, pirkdami dideles brangias mašinas, rodydami jėgą kitais būdais, taip stengdamiesi lovos reikalų problemas nustumti į antrą planą.

Kokia turi būti optimali vyro varpa?

Varpų dydžiai labai varijuoja, vidutinis ilgis yra 12,9–13,97 cm. Pasaulyje ilgiausias varpas turi Ekvadoro, Kamerūno, Sudano, Haičio vyrai.  Erekcijos metu jų varpa vidutiniškai gali pasiekti 17,61 cm, o trumpiausias varpas genetiškai turi Kombodžos, Taivano, Filipino vyrai (varpų ilgis siekia apie 10,04 cm). Tarp europiečių kilmės vyrų vyrauja vidutinio dydžio varpos, lyderiai – Nyderlandų vyrai (15,87 cm). Lietuvos statistikos dėl varpos dydžio neturime, tad žvilgterėkime į kaimynus: latvių vidutinis varpos dydis – 14,69 cm, lenkų –14,29 cm, ukrainiečių – 13,97 cm, suomių – 13,77 cm. 

Patologinis varpos dydis, kai ištemptos jos ilgis nesiekia 7–9 cm, vadinamas mikropeniu. Jis gali atsirasti ir savaime, tačiau dažnai tai yra hormoninių sutrikimų ar kitų įgimtų būklių rezultatas.

Varpos dydis ir storis: ar partneriams tai rūpi?

Nustatyta, kad moterys mieliau trumpalaikiams santykiams renkasi partnerius, kurių varpa yra maždaug 16,25 cm ilgio, tačiau ilgalaikių santykių atveju šis skaičius kiek mažesnis (16 cm). Vyresnio amžiaus moterims ar po gimdymų vyksta fiziologiniai pokyčiai, todėl ne visada pavyksta turėti kokybiškus lytinius santykius. Moterys vis drąsiau renkasi estetines ginekologines korekcijas, taip pat linkusios dažniau atvesti savo vyrus specialistų konsultacijoms. 

Kalbant apie varpos storį, dažnai ateina vyrai su normalaus ilgio bei įprastos formos varpa, tačiau jos yra labai plonos. Vyrai labiau linkę kalbėti apie ilgį, o storio problemas pažymi jų partnerės, kurios dažnai nejaučia malonumo lytinio akto metu. 

Po dešimtmečius trukusių tyrimų ir studijų, susijusių su moterų seksualine psichologija ir vyro sveikata, gautos išvados, kurios teigia, jog apimtis visada pranašesnė už ilgį. 8 moterys iš 10 pirmenybę teikia vyrui su storesne varpa, o ne ilgesne, bet plonesne.

Kaip tai paaiškinama? Moters makštis nėra gili, o apimtis siekia 10 cm ar mažiau, todėl storesnė varpa suteikia partneriui didžiausią seksualinę stimuliaciją. Paprastai kalbant, varpa gali būti kone 25 cm, bet, jei jos apimtis nėra bent 11,5 cm, esate beveik „nematomas moteriai“!

Kokie yra varpos didinimo metodai? Kaip tai vyksta?

Varpos didinimas apima jos ilgio ir storio korekcijas. Varpos ilginimas gali būti atliekamas chirurginiu būdu, t.y. prapjaunant varpos pamato raištį, kuris fiksuoja varpos pagrindą prie gaktikaulio, o storinimas arba formos korekcija – atliekant riebalų persodinimo injekcijas. Pastarosios procedūros metu iš paciento yra paimama riebalinių ląstelių iš pilvo ar kitos vietos ir suleidžiama į varpą. 

Daug kalbama apie ilgį, bet storis taip pat labai svarbus kokybiškiems lytiniams santykiams. Šiuolaikinė medicina siūlo alternatyvą chirurginei operacijai – varpos storinimą hialurono rūgšties užpildu.

Šios procedūros metu po varpos oda per specialią adatą suleidžiamas hialurono rūgšties užpildas. Procedūra vidutiniškai užtrunka 10 – 15 min., nėra skausminga, kadangi atliekamas vietinis nuskausminimas. Dvi ar tris dienas po injekcijų reikėtų intensyvesnės priežiūros, po to galima sugrįžti prie įprastos veiklos. Savaitę rekomenduojama vengti lytinio gyvenimo.  

Po šios procedūros varpos apimtis padidėja nuo 0,5 iki 1,5 cm, erekcijos metu – nuo 1 iki 2 cm (remiantis kai kuriais literatūros šaltiniais, varpos apimtis padidėjo vidutiniškai 2,66 cm, o kai kurių – net beveik 4 cm). Reikia žinoti ir tai, jog hialurono užpildai ilgainiui natūraliai suyra, todėl pastorinta varpa gali išlikti nuo 12 iki 24 mėn.

Dauguma vyrų, išbandžiusių šią procedūrą, renkasi kasmetinius „pataisymus“, kad didesnę varpos apimtį išlaikytų ir toliau, tačiau apsisprendus, kad norisi pirminės jos išvaizdos, neprireiks jokių papildomų žingsnių.

Ši procedūra puikiai tinka tiems vyrams, kurie nėra patenkinti estetine savo lytinio organo išvaizdą bei nori suteikti savo partnerei didesnį malonumą.

Ar yra atvejų, kai varpos dydžio korekcija nerekomenduojama?

Stengiamės su kiekvienu pacientu pasikalbėti asmeniškai, išsiaiškinti jo norus, lūkesčius, pvz. ar iš tikrųjų tai yra estetinė problema, kiek laiko ji kamuoja, ar daug apie tai jis galvoja ir pan. Atsargiau vertiname pacientus, kuriems atliktos sudėtingos varpos rekonstrukcinės operacijos, kurie turi krešėjimo sutrikimų, cukrinį diabetą bei kurie turi tam tikrų psichikos sutrikimų.

Ar šiomis injekcijomis gali būti sprendžiamos ir  kitos varpos problemos?

Kreiva varpa – pakankamai dažnas reiškinys tarp vyrų, tačiau kol tai netrukdo lytiniam gyvenimui ir nesukelia nemalonių pojūčių erekcijos metu, tai tik estetinė bėda.  

Tais atvejais, kai erekcija skausminga, o varpa gerokai nukrypsta į šoną, diagnozuojamas varpos kreivumas arba Peirono liga. Ši patologija gali komplikuoti lytinį gyvenimą arba jis gali tapti neįmanomas. Norint išvengti sudėtingos varpos chirurginės operacijos, ankstyvoje (aktyvioje) ligos fazėje galimas gydymas hialurono rūgštimi.

Priešlaikinė ejakuliacija – taip pat dažna problema, kamuojanti vyrus. Ji nustatoma, kai intravaginalinis lytinis aktas trunka vieną minutę ar net trumpiau. Hialurono rūgšties injekcija į varpos galvutę gali sumažinti padidėjusį jautrumą, taip prailginti lytinį aktą. Šias procedūras lengva atlikti ir jos gerai toleruojamas.

Kada vyrai gali kreiptis dėl varpos dydžio korekcijos?

Kiekvienas vyras, kuris nerimauja dėl savo varpos dydžio ar formos, turėtų pirmiausia pasikalbėti su specialistu. Dydis daugeliu atveju yra emocinė problema, tačiau neretais atvejais galime padėti, tiek suteikdami daugiau informacijos, tiek pritaikius tinkamą gydymą. Nereikėtų pamiršti ir moterų, kurios dažnai nutyli esamą problemą, tad santykiuose būtina apie tai kalbėtis.