Vėl registruotas rekordinis koronaviruso atvejų skaičius – 281, mirė du žmonės

Ligoninė / BNS nuotr.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-10-16 12:17
Iš 281 per praėjusią parą nustatyto naujo COVID-19 ligos atvejo 217 užsikrėtė nuo žinomų sergančiųjų, registruota 10 įvežtinių atvejų, 54 asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, penktadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

177 iš atvejų, kurių aplinkybės yra žinomos, siejami su protrūkiais: virusas plinta ligoninėse ir globos įstaigose.

Registruoti trys įvežtiniai atvejai iš Prancūzijos, du iš Graikijos bei po vieną iš Ukrainos, Jungtinės Karalystės, Norvegijos, Nyderlandų ir Švedijos.

83 nauji atvejai registruoti Kauno apskrityje, 69 – Vilniaus, 38 – Klaipėdos, 34 – Šiaulių, 26 – Telšių, 14 – Marijampolės, devyni – Panevėžio, septyni – Tauragės bei vienas Utenos apskrityse.

Blinstrubiškėse – 35 nauji atvejai

Raseinių rajone esančiuose Blinstrubiškių socialinės globos namuose registruoti 35 nauji COVID-19 atvejai, visi jie nustatyti namų gyventojams. Iš viso registruoti 145 su šiuo protrūkiu susiję atvejai: 44 darbuotojai, 92 gyventojai ir devyni atvejai, kai užsikrėtė asmenys iš darbuotojų artimos aplinkos.

11 naujų koronaviruso atvejų siejama su protrūkiu Marijampolės specialiuosiuose socialinės globos namuose, susirgo devyni gyventojai ir du darbuotojai. Iš viso su protrūkiu, vertinama, yra susiję 15 infekcijos atvejų.

Dar du nauji COVID-19 atvejai nustatyti Kelmės rajone įsikūrusių Liolių socialinės globos namų darbuotojams. Iš viso registruota 15 infekcijos atvejų: 12-ai globotinių ir trims darbuotojams. 

Septyni atvejai, epidemiologų vertinimu, yra susiję su protrūkiais atskiruose Kauno klinikų padaliniuose: atvejai registruoti Gastroenterologijos, Chirurgijos, Nefrologijos skyriuose. 

Keturi atvejai Vilniuje yra susiję su protrūkiu Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje. Iš viso čia registruoti šeši susiję atvejai. 

Penki atvejai siejami su protrūkiu Palangos reabilitacijos ligoninėje. Vertinama, kad su protrūkiu šiuo metu yra susiję 16 infekcijos atvejų. 

Du atvejai registruoti Kelmės rajono vaiko ir šeimos gerovės centre, po vieną – Šiaulių miesto savivaldybės vaikų globos namuose bei Kuršėnų vaikų šeimos namuose.

Nauji atvejai registruojami ir mokyklose

Vilniaus apskrityje septyni nauji atvejai siejami su Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazija, penki – su Švenčionių rajono Pabradės „Žeimenos“ gimnazija, du – su Vilniaus lopšeliu-darželiu „Žemyna“.

Dar du atvejai, kaip manoma, yra susiję su Vilniaus lopšeliu-darželiu „Gabijėlė“, taip pat du – su Vilniaus Šiaurės licėjumi, vienas – su Vilniaus Petro Vileišio progimnazija.

Kauno apskrityje keturi nauji atvejai siejami su protrūkiu Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazijoje, trys – su Kauno Krepšinio mokykla „Žalgiris“, dar vienas atvejis, vertinama, susijęs su protrūkiu Kauno „Saulės“ gimnazijoje. 

Telšių apskrityje 11 atvejų siejama su protrūkiu Plungės Senamiesčio mokykloje.

Klaipėdos apskrityje fiksuotas vienas atvejis, susijęs su protrūkiu Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centre. 

Be to, trys COVID-19 atvejai siejami su židiniu Kretingos kultūros centro Kartenos skyriuje, dar trys atvejai Telšių apskrityje siejami su vieno iš Plungės choro repeticija, vykusia spalio 6 dieną.

Lietuvoje iš viso patvirtinti 7041 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 3862 asmenys, 3035 – pasveiko, mirė 112 sirgusiųjų.

Vilnius, spalio 16 d. (BNS). Penktadienį laukiama dar vieno koronaviruso atvejų rekordo, teigia Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė.

„Šios dienos rekordas, galiu pasakyti, kad, deja, viršys ir vakarykštį. Rekordų ateinančiu laikotarpiu turbūt turėsime daug – nematome jokių priežasčių, kad jų nepasiektume“, – LRT televizijai teigė specialistė.

Jos teigimu, nagrinėjant židinius, aiškiai matomas koronaviruso plitimas visuomenėje.

„Infekcija išplitusi visur, ji plinta visuomenėje. Tam tikri židiniai liepsnoja – Blinstrubiškių globos namuose Raseinių rajone, jeigu gerai atsimenu, per vakar dieną registravome 30 atvejų“, – kalbėjo R. Lingienė.

Ji tvirtino, kad koronavirusui plisti šiuo metu palankios sąlygos, nes „gyvename aktyvų socialinį gyvenimą ir grįžome į patalpas“.

„Tai sudaro labai geras sąlygas virusui plisti ir būti perduotam“, – teigė Visuomenės sveikatos centro specialistė.

Iki šiol didžiausias koronaviruso atvejų skaičius – 255, apie tai pranešta ketvirtadienį.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.