Kasdienė medikų kova su COVID-19 infekcija / Vidmanto Balkūno (VUL Santaros klinikos) nuotr.

Vienas iš dviejų naujų koronaviruso atvejų – įvežtinis iš Serbijos

Autorius: Manodaktaras.lt | Publikuota: 2020-07-22 12:36
Praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti du nauji koronaviruso atvejai. Vienas iš jų yra įvežtinis iš Serbijos, trečiadienį informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Centro duomenimis, susirgimas Vilniaus apskrityje nustatytas iš Serbijos į Lietuvą atvykusiam užsieniečiui. „Nustatyta, kad asmuo į Lietuvą atvyko liepos 6 dieną. Turimais duomenimis, žmogus iš karto izoliavosi, todėl sąlytį turėjusių asmenų nenustatyta“, – rašoma NVSC pranešime.

Antrasis atvejis, anot visuomenės sveikatos priežiūros specialistų, nustatytas Panevėžio apskrityje. „Pirmuosius koronavirusinei infekcijai būdingus simptomus asmuo pajuto liepos 19 dieną. Nustatyti du namų aplinkoje sąlytį turėję asmenys. Šiuo metu užsikrėtimo aplinkybės aiškinamosis, epidemiologinis tyrimas tęsiamas“, – teigia NVSC.

Prekybos tinklas „Maxima“ antradienį pranešė atlikęs prevencinį 200 savo darbuotojų tyrimą dėl COVID-19. Iš jų dviem patvirtintas koronavirusas.
 
Kaip BNS informavo NVSC atstovė Justina Petravičienė, vienas iš šių atvejų jau yra įtrauktas į oficialią statistiką, kitas – dar tik bus. „Apie vieną atvejį pranešėme dar savaitgalį, o kitą planuojame įtraukti artimiausiu metu. NVSC apie atvejus praneša, kai juos patvirtina specialistai, atlikę epidemiologinį vertinimą“, – teigė ji.

Trečiadienio duomenimis, koronavirusu iš viso Lietuvoje užsikrėtė 1951 asmuo, tebeserga 251 žmogus.

Lietuvos ligoninėse dėl koronaviruso šiuo metu gydoma 19 žmonių, du iš jų – reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuose. Dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma vienam asmeniui, su deguonies kaukėmis gydomi keturi žmonės.

Nuo COVID-19 mirė 80 žmonių, dar 13 koronavirusu užsikrėtusiųjų mirė dėl kitų priežasčių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.