Vilniaus meras kitą savaitę žada skiepus 45-erių ir vyresniems gyventojams

Vakcinavimas, skiepijimas, vakcina nuo Covid-19, skiepai, vakcinacijos centras „Litexpo“ parodų rūmuose / Irmanto Gelūno nuotr.
Autorius: BNS, manodaktaras.lt
Publikuota: 2021-04-29 16:01
Vilniaus meras Remigijus Šimašius sako, jog kitą savaitę skiepytis nuo COVID-19 bus kviečiami 45-erių ir vyresni gyventojai.

Savo „Facebook“ paskyroje ketvirtadienį R.Šimašius vilniečius ir esančius Vilniuje paragino atvykti skiepytis. Meras tvirtina, kad padėtis Vilniuje yra „labai sudėtinga“, o artimiausios dvi savaitės, remiantis medikais, „bus lemiamos“.

„Labai prašau – neatsipalaiduokime per anksti, kitų šalių pavyzdžiai rodo, kad vakcinavimo pradžia sukuria per ankstyvą iliuziją, kad virusą jau įveikėme – tada jis smogia trečiąja banga“, – rašo R.Šimašius.

Jis dėkojo Sveikatos apsaugos ministerijai ir Vyriausybei už papildomai skirtas vakcinas ir žada, jog ketvirtadienį bei penktadienį visi esantys Vilniuje gaus pranešimus su raginimu skiepytis bei pasitikrinti, ar jiems vakcina priklauso.

„O jei esate 55-erių ar vyresni – jau tikrai galite skiepytis. Jūsų amžiaus grupės žmonės sudaro daugiau nei pusę pacientų ligoninėse – nerizikuokite, ateikite pasiskiepyti. Jau kitą savaitę skiepui kviesime 45+ amžiaus žmones. Susikaupkim paskutinį kartą ir pasiraitokime rankoves!“, – skelbia R.Šimašius.

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) sprendimas skirti apie 20 tūkst. šią savaitę visai Lietuvai numatytų „Pfizer“ vakcinos dozių tik sostinei sukėlė kitų savivaldybių pasipiktinimą. Iš viso Vilniui, įskaitant Santaros klinikas, numatyta 46,5 tūkst. dozių, t.y. beveik pusė visos šią savaitę Lietuvai skirtos „Pfizer“ siuntos. 

Vilniaus savivaldybės atstovai sako, jog tikisi spėti panaudoti visas dozes dar šią savaitę.

Sutrikus informacinei sistemai, Vilniuje prie „Litexpo“ nusidriekė besiskiepijančių eilė

Ketvirtadienį sutrikus informacinei sistemai, Vilniuje prie „Litexpo“ nusidriekė gyventojų, laukiančių skiepų nuo COVID-19, eilė.

Kaip BNS patvirtino Vilniaus mero atstovas Karolis Vaitkevičius, sistema buvo sutrikusi apie pusvalandį ir šiuo metu vėl veikia. Pasak jo, dėl sutrikimų laukti turėjo ir atvykusieji kituose vakcinavimo centruose.

„Laikinai buvo sutrikusi tiekėjų sistema, dėl to ir susidarė eilė. Sistema sutvarkyta, žmonės eilėje informuojami, kad teks truputį palaukti, bet vakcinavimo centras jau veikia visu pajėgumu ir netrukus eilės jau turėtų nelikti“, – sakė K.Vaitkevičius.

Anot jo, centro pajėgumai yra dideli, tikimasi, kad iki vakaro laukiančiųjų gyvoje eilėje nebeliks.

Vakcinacijos centras parodų ir kongresų rūmuose „Litexpo“ atvertas šį pirmadienį, kaip skelbta, jame per dieną galima paskiepyti iki 15 tūkst. žmonių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.