Vilniaus savivaldybė prašo dėl koronaviruso tirti mokytojus, kavinių darbuotojus

Vilniaus gatvės sušvelninus karantiną/ Irmanto Gelūno „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-05-12 15:17
Vilniaus savivaldybė prašo dėl koronaviruso tirti mokytojus, kavinių darbuotojus. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) žada vertinti šiuos siūlymus spręsdama dėl naujų visuomenės grupių savaitgalį vykdomiems prevenciniams tyrimams.

Vilniaus savivaldybė antradienį pranešė pateikusi prašymą ministerijai įtraukti į prevencinius tyrimus lauko kavinių darbuotojus, bendrojo ugdymo įstaigų personalą. Meras Remigijus Šimašius taip pat prašo atsekti „kiekvieną naują koronaviruso atvejį“ iki pirmojo kontakto su užsikrėtusiu asmeniu. 

„Turime įvertinti, kad šios grupės kontaktuoja su daugybe žmonių, todėl ir pačios yra rizikos zonoje, ir šią riziką gali skleisti kitiems. Taip pat galvodami apie planuojamas atidaryti mokyklas, privalome apsaugoti visą jų personalą – tam jau dabar reikia atlikti tyrimus“, – pranešime teigia R.Šimašius.

Ragindamas kruopščiai atsekti kiekvieną užsikrėtimo atvejį, jis tikina, kad nesurinkus tokių duomenų, bet toliau švelninant karantiną būtų „remiamasi spekuliacijomis“. 

Sveikatos apsaugos ministro atstovė spaudai Lina Bušinskaitė sako, kad ministerija šiuo metu dar svarsto galimybes įtraukti naujas riziką dėl koronaviruso patiriančias grupes į savaitgalį vykdomus prevencinius tyrimus ir apie konkretų šio savaitgalio kvietimą ketina paskelbti „artimiausiomis dienomis“.

„Na, o už pasiūlymus Vilniaus miesto savivaldybei dėkojame, mūsų atsakingi specialistai juos įvertins ir bus parengtos rekomendacijos ar net operacijų vadovo sprendimai, kaip savivaldybės turėtų įgyvendinti šiuos pasiūlymus savo regionuose“, – BNS nurodė ministro patarėja.

Praėjusį savaitgalį išsitirti dėl koronaviruso buvo kviečiami vaistinių, prekybų vietų ir vaikų darželių darbuotojai.

Šaltinis: BNS

Naujausi straipsniai