Vilniuje atidaromos karščiavimo klinikos, tačiau savivaldybė keičia registracijos būdą

Vilniaus Lazdynų poliklinikoje įkurta karščiavimo klinika / BNS nuotr.
Autorius: www.manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-03-30 17:20
Sostinėje antradienį atidaromos dvi karščiavimo klinikos, viena veiks Lazdynų poliklinikoje, kita – Naujosios Vilnios poliklinikoje, tačiau keičiamas registracijos būdas, pirmadienį pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.

„Šias poliklinikas pasirinkome kaip didžiausią pasirengimą turinčias poliklinikas ir patogiausiai galinčias įgyvendinti šiuos sprendimus“, – pirmadienį per spaudos konferenciją sakė Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Apie tokių klinikų įsteigimą Sveikatos apsaugos ministerija pranešė praėjusios savaitės pabaigoje.

Ministerija nurodo, kad į tokias klinikas galės būti siunčiami tik tie kvėpavimo takų infekcijos simptomus jaučiantys žmonės, kurie gaus savo šeimos gydytojo siuntimą, tačiau P. Poderskis teigia, kad pacientų registracija bus vykdoma, paskambinus į Karštąją liniją 1808.

„Labai svarbu, kad viskas būtų nuoseklu ir derėtų darniai su bendra sistema Lietuvoje, kad registracija būtų per 1808. Taip ir bus“, – kalbėjo Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius.

Anot P. Poderskio, savivaldybė su ministerija šį pakeitimą suderino.

„Tegul vienas kabinetas pakalba su kitu kabinetu. Akivaizdu, kad jie nesusikalba tarpusavyje“, – kalbėjo jis.

Ministerijos teigimu, Vilniaus miesto savivaldybė „puikiai žino“, kokia yra nustatyta tvarka, tačiau kodėl jos neketina laikytis – neaišku.

„Nežinau, kodėl Vilnius nusprendė kitaip dėliotis viską, ar jie tikrai įsigilinę į tai, kas tose klinikose vyks, nes tikrai viskas sudėliota papunkčiui. Pacientai, norėdami patekti į karščiavimo kliniką, turi kreiptis į savo šeimos gydytoją“, – BNS pirmadienį sakė Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė Neringa Mikėnaitė.

Kaip anksčiau skelbė SAM, karščiavimo klinikose pacientams bus atliekamas išsamus sveikatos patikrinimas – bendras kraujo tyrimas, C reaktyvinio baltymo tyrimas, krūtinės ląstos rentgenografinis tyrimas, paimamas tepinėlis iš nosiaryklės dėl koronavirusinės infekcijos ir – jei reikia – paskiriamas gydymas.

Ministerija numato, kad į šias klinikas galės kreiptis 18–60 metų amžiaus pacientai, kurių temperatūra kreipimosi į šeimos gydytoją dieną bus 37,8⁰ C ir didesnė, taip pat jaučiantys viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomus.

Kaip praneša SAM, viena karščiavimo klinika jau veikia Vilkaviškyje. Ji įsikūrusi Vilkaviškio ligoninėje.

Šaltinis: BNS

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.