Vilniuje – du Covid-19 testavimo punktai galimybių pasui gauti

Vilniuje – du atskiri Covid-19 testavimo punktai, skirti tik siekiantiems gauti galimybių pasą / Sauliaus Žiūros nuotr.
Autorius: BNS, manodaktaras.lt
Publikuota: 2021-05-22 08:45
Vilniuje nuo pirmadienio veiks du atskiri Covid-19 testavimo punktai, skirti tik siekiantiems gauti galimybių pasą.

Kai pranešė savivaldybė, punktai bus atidaromi pirmadienį, nuo 6.30 val., jie veiks iki 21.15 val. Vienas punktų įsikurs Lukiškių aikštėje, kitas bus jau įprastoje vietoje V.Gerulaičio gatvėje, mobiliųjų punktų miestelyje. 

Visi testai bus atliekami nemokamai.

Planuojama, kad Vilniaus miesto savivaldybės ir Vilniaus visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ koordinuojamuose punktuose per dieną bus atliekama iš viso 800 greitųjų antigeno testų – po 400 kiekviename punkte, planuojama, kad pajėgumus būtų galima ir plėsti. Vien punkte Lukiškių aikštėje dirbs 16 darbuotojų. 

Nuo pirmadienio pradedantis veikti vadinamasis galimybių pasas atvers daugiau paslaugų nuo koronaviruso pasiskiepijusiems, persirgusiems ar neigiamą testą turintiems žmonėms, taip pat vaikams iki 16 metų. Testai galios parą nuo ėminio paėmimo.

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorė Lina Koriznienė tvirtino, kad nemaža dalis dirbančiųjų kontaktinį darbą greitaisiais antigeno testais testavosi savanoriškai, o galimybių pasas suteiks papildomą motyvaciją.

„Savivaldybė rūpinasi, kad išsitirti dėl COVID-19 būtų kuo patogiau – todėl ir įrengėme vietas skirtingose miesto dalyse“, – tvirtino ji.

Testai ir Lukiškių aikštės, ir V.Gerulaičio gatvės patikros punkte kasdien bus atliekami nuo 6.30 iki 21.15 val.

Registruotis tyrimui galima nuo sekmadienio, per platformą 1808.lt, , o nuo gegužės 24-osios – ir telefonu 1808, pasirenkant opciją registruotis tyrimui dėl COVID-19 Galimybių pasui.

Į tyrimą žmonės bus kviečiami atvykti pėsčiomis. Atvykstantiems būtina su savimi turėti mobilųjį telefoną su registracijos patvirtinimo žinute bei asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Po testo atlikimo atsakymas  e.sveikatos arba 1808.lt sistemoje pasirodys jau per valandą. Tuomet portale gpasas.lt, naudojantis e-sveikatos duomenimis, bus automatiškai sugeneruojamas QR kodas. Visas procesas gali užtrukti ilgiausiai iki 3 valandų.

Galimybių pasą bus galima atsispausdinti arba laikyti telefone, o neturintiems tokių galimybių – ir gauti fizinį dokumentą Registrų centro padalinyje.

Galimybių pasas suteiks galimybę lankytis kavinių, barų ir kitų pasilinksminimo vietų, išskyrus naktinius klubus, viduje, o pirtyse, baseinuose bus galima lankytis neribojant lankytojų skaičiaus. Taip pat daugiau dalyvių su galimybių pasu galės būti asmeninėse šventėse, renginiuose ir kt.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.