Visi trys nauji koronaviruso atvejai nustatyti Vilniaus sveikatos priežiūros įstaigose

Ligoninė / BNS nuotr.
Autorius: Manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-06-01 16:19
Visi trys nauji koronaviruso atvejai patvirtinti Vilniuje, sveikatos priežiūros įstaigose, pirmadienį patvirtino Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

„Vienas atvejis yra susijęs su Santaros klinikomis – susirgo darbuotojo artimas asmuo, taip pat užsikrėtė Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės slaugytoja ir Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės slaugytojo padėjėja“, – sakė NVSC Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

Anot jos, psichiatrijos ligoninėje darbuotojos susirgimas nustatytas atliekant profilaktinį patikrinimą, sąlytį su užsikrėtusiąja turėjo aštuoni kolegos ir aštuoni pacientai.

Kaip teigia NVSC atstovė, pirminiais duomenimis, koronavirusu užsikrėtusi Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės slaugytojo padėjėja sąlyčio su kolegomis ar pacientais neturėjo. „Tyrimas atliktas prieš grįžtant iš atostogų, šeimoje nustatytas vienas sąlytį turėjęs asmuo“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė R.Lingienė.

Savaitgalį patvirtinta 13 užsikrėtimo atvejų ir trys mirtys

Per savaitgalį NVSC patvirtino 13 naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų: Vieną – Telšių apskrityje, po du – Utenos ir Klaipėdos apskrityse, aštuoni – Vilniaus apskrityje.

Koronavirusas vienam iš Vilniuje nustatytų atvejų patvirtintas po mirties, jis mirė dėl kitų priežasčių.

Iš dvylikos per savaitgalį patvirtintų aktyvių ligos atvejų, anot NVSC, keturi yra įvežtiniai: du – iš Švedijos, po vieną – iš Anglijos ir Danijos.

Šeši atvejai yra susiję su židiniais Santaros klinikose ir Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje. Taip pat COVID-19 liga patvirtinta Ignalinos rajono ligoninės darbuotojui bei Vilniaus miesto klinikinės ligoninės darbuotojui, dirbančiam padalinyje, kuriame gydomi koronavirusu sergantys žmonės.

Šeštadienį NVSC taip pat pranešė apie dvi mirtis nuo COVID-19. Vienas mirusysis priklausė 81–90 metų amžiaus grupei, kitas – 51–60 metų amžiaus grupei, abu jie turėjo gretutinių ligų. „Abu asmenys mirė Santaros klinikose“, – teigė R. Lingienė.

Iš viso Lietuvoje, pirmadienio duomenimis, patvirtinti 1678 užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Infekcine liga tebeserga 363 užsikrėtusieji, pasveiko – 1236.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Temos:

Covid-19