Vaisiaus judesiai / Shutterstock nuotr.

Pirmieji vaisiaus judesiai: kokie pojūčiai aplanko vaisiui judant?

manodaktaras.lt
Publikuota: 2019-04-30 09:56
Jei laukiatės pirmojo kūdikio, didelė tikimybė, kad imsite jausti vaisiaus judesius tarp 16 – 22 nėštumo savaitės. Ši tendencija paplitusi ir tarp tų moterų, kurios pirmojo nėštumo metu pradėjo jausti vaisiaus judesius pakankamai anksti. Įdomu tai, kad kūdikis gali pradėti judėti jau 7 ar 8 nėštumo savaitę, tačiau dar yra per mažas, kad motina jaustų jo judesius.
Kokie pojūčiai aplanko vaisiui judant?

Moterys šį jausmą apibūdina įvairiai. Tai primena:

  • Spragėsių spragsėjimą
  • „Žuvyčių plaukiojimą“
  • „Drugelių plazdenimą“

Tiesą pasakius, daugelis pirmą kartą besilaukiančių moterų pirmuosius vaisiaus judesius apibūdina kaip pilvo pūtimą arba alkio sukeltą pilvo skausmą ir kuo reguliariau imsite jausti panašius simptomus būkite tikra – tai pirmieji vaisiaus judesiai.

Kaip dažnai turėtumėte jausti vaisiaus judesius?

Pirmieji vaisiaus judesiai – tai gali būti vos keli spyriai per kelias dienas, o tarpas tarp spyrių gali būti netrumpas. Taip yra todėl, kad kūdikis dar per silpnas judėti dažniau ir spardytis stipriau. Nėštumui besivystant antrojo trimestro metu judesiai stiprės ir darysis reguliaresni.

Idėja savo vaisiaus judesius lyginti su kitų nėščiųjų pojūčiais nėra gera, nes kiekviena moteris nėštumą išgyvena skirtingai. Svarbiausia, kad jaustumėte vaisiaus judesius kiekvieną dieną

Sekite vaisiaus judesiu

Nuo 27 – osios nėštumo savaitės imami jausti reguliarūs vaisiaus judesiai. Nėščioji turėtų imti sekti vaisiaus judesius ir pranešti savo gydytojui, jei įvyksta kokių nors pokyčių. Sumažėjęs vaisiaus judesių tankis gali būti komplikacijų pranašas, todėl geriau tokius pokyčius pastebėti anksčiau, nei vėliau.

Nuo trečiojo trimesto gydytojas ginekologas visuomet rekomenduoja imi skaičiuosi vaisiaus judesius. Štai vienas iš būdų, kaip tą daryti:

Išsiaiškinkite, kuriuo paros metu jūsų vaisius aktyviausias ir stenkitės jo judesius skaičiuoti kasdien tuo pačiu paros metu. Atsisėskite arba atsigulkite ir skaičiuokite, kiek laiko praeina, kol pajaučiate vaisiaus judesius. Jei nepajaučiate vaisiaus judesių per dvi valandas tuo metu, kai jo judesiai turėtų būti aktyviausi, būtina nedelsiant susisiekti su gydytoju ginekologu.

Vėlyvo antro arba trečio nėštumo trimestro metu dar vis nejaučiant vaisiaus judesių arba pastebėjus, kad jie suretėjo, vertėtų susirūpinti ir kuo skubiau vykti pas gydytoją ginekologą.

pregnancy-calendars.net